Media o meczu Czechy - Polska: Balon pękł

Wszystkie media zgodnie podkreślają, że biało-czerwoni zmarnowali wymarzoną szansę, która może już więcej się nie powtórzyć. Co więcej, rozegrali oni najsłabsze spotkanie podczas turnieju.

Paweł Patyra

Onet.pl: Czechy - Polska: przegrana, Biało-Czerwoni poza Euro 2012. Reprezentacja Polski przegrała z Czechami 0:1 (0:0) w decydującym o awansie z grupy A meczu Euro 2012. Biało-Czerwoni stworzyli sobie kilka doskonałych okazji w pierwszej odsłonie, jednak to rywale po przerwie zadali decydujący cios. Dla Biało-Czerwonych Euro 2012 kończy się na fazie grupowej. Historyczna szansa na awans została zmarnowana. Czesi obok Greków, którzy pokonali Rosjan, awansowali do ćwierćfinałów ME.

Wp.pl: Balon pękł. A miało być tak pięknie. Ogromny balon, który został nadmuchany po dwóch meczach bez porażki pękł z hukiem. Polacy po porażce 0:1 z Czechami żegnają się z EURO 2012. Piłkarze Michala Bilka zajęli pierwsze miejsce w grupie A. (...) Niestety, przygoda biało-czerwonych na EURO 2012 zakończyła się na fazie grupowej. A miało być tak pięknie...

Sport.pl: Po najgorszym meczu w turnieju Polska przegrała 0:1 z Czechami i odpadła z Euro. Nadzieja była wielka jak nigdy, skończyło się jak zawsze od 26 lat. (...) Zespół Smudy nie wykorzystał, wydaje się, niepowtarzalnej szansy. Cel, który wszyscy postawili sobie przed turniejem wszyscy z polskiej ekipy - z selekcjonerem na czele - nie został zrealizowany.

Polska. The Times: Koniec marzeń, koniec snów. (...) Po bardzo słabym meczu Polska przegrała z Czechami we Wrocławiu 0:1 i odpadła z Euro 2012. Jedynego gola zdobył w 72. minucie Petr Jiracek. W sobotni wieczór zabrakło trochę szczęścia, zabrakło dokładności i sił, ale przede wszystkim piłkarskiej klasy. Nasze gwiazdy na czele z Lewandowskim i Piszczkiem nie istniały. Na pochwały zasłużył właściwie tylko Przemysław Tytoń. To koniec snu, ale nie koniec całych mistrzostw. Do ćwierćfinału awansowały ekipy Czech i Grecji, która pokonała w Warszawie Rosję. My zajęliśmy ostatnie miejsce w grupie A.