Rywal Legii z ligowym zwycięstwem

W ostatnim meczu ligowym przed pucharową potyczką z Legią Warszawa Metalurgs Lipawa wygrał na wyjeździe z FK Jelgava 2:1. Goście zainkasowali trzy punkty mimo czerwonej kartki.

Szymon Mierzyński

W 20. minucie miejscowi prowadzili po trafieniu Romansa Bespalovsa, ale jeszcze przed przerwą stan rywalizacji wyrównał Mindaugas Baguzis.

W drugiej połowie zanosiło się na spore kłopoty Metalurgsa, gdyż w 57. minucie sędzia wyrzucił z boiska Dzintarsa Zirnisa. Mimo to końcówka należała do ekipy z Lipawy. Tuż przed upływem regulaminowego czasu gry zwycięskiego gola strzelił Roberts Savalnieks.

Przypomnijmy, że pierwszy mecz Legii z łotewską drużyną zostanie rozegrany w czwartek o godz. 20.00 na stadionie Daugava. Rewanż zaplanowano tydzień później w Warszawie.

FK Jelgava - Metalurgs Lipawa 1:2 (1:1)

1:0 - Bespalovs 20'
1:1 - Baguzis 36'
1:2 - Savalnieks 86'