Sparingowo: Piast lepszy od Pogoni

W rozegranym w środę przed południem w Gniewinie sparingu Piast Gliwice pewnie pokonał Pogoń Szczecin 4:2. Dwie bramki dla Piasta zdobył król strzelców I ligi Wojciech Kędziora.

Maciej Kmita

Piast objął prowadzenie w 15. minucie, kiedy Ruben Jurado uruchomił prostopadłym podaniem Wojciecha Kędziorę, a ten pewnym strzałem w sytuacji sam na sam pokonał Bartosza Fabiniaka. Pogoń w I połowie najbliżej wyrównania była w 20. minucie, kiedy Edi Andradina kropnął z 20 metrów w górny róg bramki rywali, ale świetną paradą popisał się Dariusz Trela.

Co nie udało się przed przerwą, udało się po zmianie stron. Po efektownej wymianie podań Bartosza Ławy z Siergiejem Mosznikowem ten drugi znalazł się w sytuacji strzeleckiej i uderzeniem z 13 metrów pokonał Trelę. Z wyrównania szczecinianie nie cieszyli się długo i najpierw Kędziora wykorzystał głową dośrodkowanie Mateusza Matrasa z prawej strony, a następnie zmusił do błędu Hernani, którego złe podanie do bramkarza przejął Ruben i z bliska umieścił piłkę w bramce Pogoni. Gliwiczanie poszli za ciosem i w 77. minucie Ruben zaskoczył Krystiana Rudnickiego uderzeniem z 16 metrów. Wynik meczu ustalił Donald Djousse po podaniu od Adriana Budki.

Dla obu zespołów nie był to jedyny środowy sparing. Pogoń gra w tej chwili z III-ligowym Gryfem Słupks, a Piast o godzinie 18. zmierzy się z Cracovią.

Piast Gliwice - Pogoń Szczecin 4:2 (1:0)
1:0 - Kędziora 15'
1:1 - Mosznikow 48'
2:1 - Kędziora 51'
3:1 - Ruben 74'
4:1 - Ruben 76'
4:2 - Djousse 80'

Piast: Trela - Matras, Klepczyński, Zbozień, Oleksy - Podgórski, Alvaro, Cicman, Zganiacz, Ruben - Kędziora.

Pogoń: Fabiniak (71' Rudnicki) - Hricko, Hernani, Noll, Pietruszka - Budka, Ława, Szałek (71' Szałek), Kolendowicz, Edi (46' Mosznikow) - Djousse.