Sparingowo: Siedem bramek w meczu Lechii Gdańsk z Concordią Elbląg

Lechia Gdańsk pokonała w meczu sparingowym Concordię Elbląg 5:2 (3:1) w środowym meczu sparingowym. W składzie gdańskiego klubu zabrakło jedynie Abdou Razacka Traore oraz Deleu.

Michał Gałęzewski

Piłkarze Lechii Gdańsk we wtorek wieczorem przeprowadzili pierwszy trening po powrocie ze zgrupowania we Wronkach, a już w środę o godzinie 11:00 zagrali mecz kontrolny przeciwko Concordii Elbląg. Wynik meczu już w 25 sekundzie gry otworzył Piotr Grzelczak. Niedługo później mogło być już 2:0, jednak po faulu na Marcinie Pietrowskim, Mateusz Machaj uderzył piłką w poprzeczkę. Ten sam zawodnik strzelił jednak swojego gola w 41. minucie, tuż po golu Adama Dudy. W międzyczasie jedyną bramkę dla Concordii zdobył Łukasz Nadolny.

W drugiej części gry gdańszczanie "dorzucili" dwie bramki, w tym jedną z rzutu karnego, kiedy po faulu na Grzegorzu Rasiaku, skuteczny okazał się Piotr Wiśniewski. W międzyczasie gdańszczanie stracili jednego gola, więc w "strzeleckiej kanonadzie" lepsza okazała się Lechia, wygrywając 5:2.

Już w sobotę biało-zieloni zagrają kolejny mecz. Tym razem ich rywalem będą piłkarze Stomilu Olsztyn.

Lechia Gdańsk - Concordia Elbląg 5:2 (3:1)

Skład Lechii:

I połowa: Buchalik - Pietrowski, Kostrzewa, Bieniuk, Andriuskevicius - Bajić, Poźniak - Kacprzycki (35' Ricardinho), Duda, Machaj - Grzelczak.

II połowa: Małkowski - Janicki, Madera, Bąk, Hajrapetian - Andreu, Surma - Ricardinho, Nowak, Wiśniewski - Rasiak.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!