Sparingowo: Porażka Wisły z Hapoelem Tel-Awiw

W drugim sparingu podczas obozu w Słowenii Wisła Kraków uległa 0:2 Hapoelowi Tel Awiw. Biała Gwiazda obie bramki straciła w drugiej połowie, kiedy na boisku przebywali mniej doświadczeni gracze.

Maciej Kmita

Wicemistrzowie Izraela objęli prowadzenie w 54. minucie, kiedy po dwójkowej akcji z Talem Ben Haimem, Victor Merey znalazł się w sytuacji sam na sam z Janem Koconiem i pokonał bramkarza Wisły. Drugi cios Hapoel zadał w 88. minucie. Tym razem oko w oko z Koconiem stanął Edem Shrem i również pozostawił młodego golkipera Białej Gwiazdy bez szans.

Był to drugi sparing Wisły w czasie pobytu w Słowenii. Wcześniej krakowianie pokonali 2:1 FK Baumit Jablonec. W środę zmierzą się z Fenerbahce Stambuł, a w sobotę z Hannover 96.

Wisła Kraków - Hapoel Tel Awiw 0:2 (0:0)
0:1 - Merey 54'
0:2 - Shrem 88'

Wisła: I połowa: Pareiko - Burliga, Chavez, Czekaj, Bunoza - Iliev, Garguła, Wilk, Melikson - Genkow, Kamiński. II połowa: Kocoń - Szewczyk, Lepiarz, Żemło, Kolanko (71' Quioto) - Stolarski, Sobolewski, Chrapek, Kirm, Buras - Sikorski.

Hapoel: Adele - Hutba, Antebi, Badir, Golyatkin - Ben Haim, Abel, Cohen, Abutbul, Damari - Merey. Grali również: Shrem, Gilkarov, Klaiman, Eizenstein, Borchal, Haimovich, Popova, Shushan, Huta, Tuama.

Żółte kartki: Chavez, Lepiarz (Wisła).