Orest Lenczyk: Nie będzie to dla Śląska spacerek

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

W sobotę Śląsk Wrocław w meczu Pucharu Polski zmierzy się z KS-em Polkowice. - Nie zapominajmy o tym, co się powtarza co roku – Puchar Polski rządzi się swoimi prawami - mówi trener WKS-u.

Po meczu w eliminacjach Ligi Mistrzów piłkarze Śląska Wrocław rozegrają mecz w 1/16 finału Pucharu Polski. Ich rywalem będzie drugoligowy KS Polkowice. - Pierwsza runda Pucharu Polski zawsze jest ciekawa dla drużyn, które mają szansę konfrontacji z zespołami ekstraklasowymi. Odkąd sięgam pamięcią, wszystkie w takich spotkaniach liczyły na niespodziankę. Na pewno nie inaczej będzie w sobotę w Polkowicach - mówi Orest Lenczyk. - Po spotkaniu poprzedniej rundy Pucharu Polski, w którym KS Polkowice wygrał z rezerwami Legii, powinniśmy być zadowoleni z jednego - Polkowice są blisko Wrocławia, przez co nie musimy wybierać się w daleką podróż - dodaje.

W sobotnim meczu szansę na pokazanie swoich umiejętności dostaną głównie zawodnicy rezerwowi. - W sobotę szansę dostaną piłkarze, którzy pokazali się z dobrej strony podczas niedawnego meczu towarzyskiego z Athletic Bilbao. Pamiętamy jednak, że musimy brać odpowiedzialność za wynik, który dla Śląska może być tylko jeden - podkreśl szkoleniowiec. Można więc wywnioskować, że dla mistrzów Polski liczy się tylko i wyłącznie zwycięstwo.

- Wiem, że Polkowice zostały niedawno przekształcone w klub filialny, do którego kierowana jest młodzież z Zagłębia Lubin. A jeżeli są to zawodnicy utalentowani, to piłkarsko nie będzie to dla Śląska spacerek. I nie zapominajmy o tym, co się powtarza co roku - Puchar Polski rządzi się swoimi prawami - podsumował Orest Lenczyk.

Źródło artykułu:

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP. Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!