PP: Przełamanie czy pogłębianie zapaści? - zapowiedź meczu KS Polkowice - Śląsk Wrocław

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Po fatalnych występach na międzynarodowej arenie piłkarze Śląska Wrocław w Pucharze Polski zmierzą się z drugoligowym KS Polkowice. Orest Lenczyk zapowiedział, że w tym meczu postawi na rezerwowych.

Piłkarze KS Polkowice w poprzednim sezonie rywalizowali w I lidze. Nie były to jednak udane rozgrywki dla polkowiczan, bo pożegnali się oni z zapleczem T-Mobile Ekstraklasy i w tym roku występować będą w II lidze grupie zachodniej. Latem klub z Polkowic nawiązał współpracę z pobliskim KGHM Zagłębiem Lubin i teraz w KS-ie mają ogrywać się młodzi i zdolni piłkarze Miedziowych. - Wiem, że KS Polkowice został niedawno przekształcony w klub filialny, do którego kierowana jest młodzież z Zagłębia Lubin. A jeżeli są to zawodnicy utalentowani, to piłkarsko nie będzie to dla Śląska spacerek. I nie zapominajmy o tym, co się powtarza co roku - Puchar Polski rządzi się swoimi prawami - mówi Orest Lenczyk, trener mistrza Polski.

Polkowiczanie w swoim wcześniejszym występie pokonali zespół Legii Warszawa występujący w Młodej Ekstraklasie. Potyczka była zacięta. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry wydawało się, że to Legioniści odniosą zwycięstwo. Drugoligowiec doprowadził jednak do remisu, a w dogrywce rozstrzygnął spotkanie na swoją korzyść. Dzięki temu w sobotę piłkarze tego klubu otrzymają możliwość rywalizacji z mistrzem Polski.

Ten mistrz Polski ostatnio prezentuje się fatalnie. Wrocławianie najpierw przegrali z Buducnostią Podgorica, a ostatnio ponieśli klęskę z Helsingborgs IF i praktycznie pożegnali się możliwością rywalizacji w eliminacjach Ligi Mistrzów. Sobotnia potyczka dla zielono-biało-czerwonych będzie więc pewnego rodzaju odskocznią od ostatnich problemów. Sytuacja może się jednak jeszcze zaognić, jeżeli zespół WKS-u poniesie porażkę i odpadnie z rozgrywek.

Orest Lenczyk już zapowiedział, że w Pucharze Polski tym razem da pograć zawodnikom rezerwowym. - W sobotę szansę dostaną piłkarze, którzy pokazali się z dobrej strony podczas niedawnego meczu towarzyskiego z Athletic Bilbao. Pamiętamy jednak, że musimy brać odpowiedzialność za wynik, który dla Śląska może być tylko jeden - zaznaczył "Oro Profesoro". Wszystko wskazuje też na to, że szansę debiutu w barwach mistrza Polski otrzyma także Tomasz Jodłowiec, który niedawno dołączył do drużyny.

Orest Lenczyk już w poprzednim sezonie zaryzykował i do gry w meczu z Arką Gdynia desygnował rezerwowych piłkarzy. Skończyło się to zwycięstwem pierwszoligowca, który ostatecznie w dwumeczu okazał się lepszy od WKS-u. Jak tym razem zaprezentuje się Śląsk? We Wrocławiu nikt nawet nie dopuszcza myśli, że mistrzowie Polski mogliby odpaść z rozgrywek Pucharu Polski już na tak początkowym etapie. Piłka nożna widziała już jednak wiele takich niespodzianek... KS Polkowice - Śląsk Wrocław / sob. 04.08.2012 godz. 19:00

Przewidywane składy:

KS Polkowice: Kazimierczak - Fryzowicz, Dawid Wacławczyk, Bartków, Śliwiński - Sołtyński, Krysian, Kusowski, Bryła, Bancewicz - Skrzypczak.

Śląsk Wrocław: Rafał Gikiewicz - Socha, Wasiluk, Jodłowiec, Mraz - Cetnarski, Menzel, Stevanović, Garyga - Diaz, Łukasz Gikiewicz.

Źródło artykułu: