Puchar Niemiec: Nowe nabytki Bayernu dały awans, Shaqiri trafił z wolnego (wideo)

W poniedziałek dokończono rywalizację w I rundzie Pucharu Niemiec. Dzięki świetnej skuteczności nowych nabytków w Ratyzbonie pewne zwycięstwo nad beniaminkiem 2. Bundesligi odniósł Bayern Monachium.

Konrad Kostorz

Na wypełnionym po brzegi (12,5 tysiąca widzów) Jahnstadion w Ratyzbonie Bayern Monachium rywalizował z ambitnym beniaminkiem 2. Bundesligi i od początku przejął inicjatywę. Przez wiele minut Bawarczykom brakowało jednak szybkości i precyzji. Dopiero po półgodzinie gry Mario Mandzukić zamienił na gola podanie Francka Ribery'ego.

W 60. minucie losy rywalizacji rozstrzygnął Xherdan Shaqiri, który zdobył swojego pierwszego gola w oficjalnym meczu FCB. Szwajcarski skrzydłowy uderzył nie do obrony w róg bramki Michaela Hofmanna. Na 3:0 podwyższył Mandzukić, a asystował mu Shaqiri. Zawodnicy, którzy łącznie kosztowali Bayern około 22 mln euro, już zaczęli się spłacać. Wynik ustalił wracający do Monachium po 5 latach Claudio Pizarro po podaniu niesamowitego Shaqiriego.

Gol Shaqiriego z rzutu wolnego:

W czołowej "32" zagra 12 drużyn z Bundesligi i 13 z 2. Bundesligi. Pozostałe ekipy występują na co dzień w niższych klasach rozgrywkowych. Pary 1/16 finału zostaną rozlosowane 25 sierpnia, a mecze zaplanowano na 30 i 31 października.

Wyniki poniedziałkowych spotkań I rundy Pucharu Niemiec:

Jahn Regensburg - Bayern Monachium 0:4 (0:1)
0:1 - Mandzukić 32'
0:2 - Shaqiri 60'
0:3 - Mandzukić 80'
0:4 - Pizarro 88'

Skład Bayernu: Neuer - Lahm, Boateng, Badstuber, Can - Luiz Gustavo, Kroos - Robben (75' Schweinsteiger), Mueller, Ribery (46' Shaqiri) - Mandzukić (81' Pizarro).

Chemnitzer FC - Dynamo Drezno 0:3 (0:2)
0:1 - Koch 32'
0:2 - Pote 43'
0:3 - Buchner 80' (sam.)

Rot-Weiss Essen - Union Berlin 0:1 (0:0, 0:0)
0:1 - Terodde 120'

SV Sandhausen - Energie Cottbus 3:0 (2:0)
1:0 - Loning 3'
2:0 - Schulz 10'
3:0 - Fiesser 90'

Puchar Niemiec: Świetny mecz tercetu z Borussii, megasensacja z udziałem Polaka
Puchar Niemiec: Werder, HSV i Eintracht za burtą, 6 goli rywala Śląska

Oglądaj rozgrywki Pucharu Niemiec DFB-Pokal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)