Anglia: Gol Cywki i pięciu Polaków na boisku

Wtorek to był dobry dzień dla polskich zawodników grających w lidze angielskiej. Pierwszą bramkę w sezonie zdobył Tomasz Cywka.

Bartosz Zimkowski

THE CHAMPIONSHIP:

Sławomir Peszko (Wolverhampton Wanderers) - po raz pierwszy polski pomocnik zagrał w podstawowym składzie Wilków. Te mierzyły się na własnym stadionie z Barnsley i Peszko grał przez pełne 90 minut. Zaliczył asystę przy trafieniu na 3:0.

Tomasz Cywka (Barnsley) - we wspomnianym meczu wystąpił również od pierwszej minuty inny polski pomocnik - Tomasz Cywka. Na boisku rywalizował na tej samej stronie z Peszką i w 79. minucie zdobył bramkę. Dla niego był to pierwszy gol dla Barnsley. Jego drużyna przegrała 1:3. Cywka został jeszcze ukarany żółtą kartką.

Radosław Majewski (Nottingham Forest) - tym razem polski pomocnik całe spotkanie z Huddersfield Town spędził na ławce rezerwowych. Jego drużyna zremisowała na wyjeździe 1:1.

Tomasz Kuszczak (Brighton and Hove) - pierwszy raz Kuszczak zachował w nowym klubie czyste konto. Jego zespół bezbramkowo zremisował z Cardiff City, a Kuszczak musiał bronić strzały m.in. Craiga Bellamyego oraz Heidara Helgusona, którzy w poprzednim sezonie zdobywali gole w Premier League.

LEAGUE ONE:

Bartosz Białkowski (Notts County) - polski golkiper zachował czyste konto w pojedynku z Hartlepool United. Notts County wygrało na własnym stadionie 2:0 i zajmuje trzecie miejsce.

LEAGUE TWO:

Artur Krysiak (Exeter City) - polski bramkarz wpuścił jedną bramkę w pojedynku z Aldershot Town. Jego drużyna wygrała na wyjeździe 2:1.