WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Warta nie odpuści Arce: Bez wątpienia należy nam się walkower!

Nadal nie ma decyzji w sprawie walkowera w meczu Arka - Warta. Prezes Izabella Łukomska-Pyżalska nie zamierza tej sprawy odpuścić, bo jest w pełni przekonana o swoich racjach.
Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński

Przypomnijmy, że zamieszanie pojawiło się tuż po rozegraniu spotkania, gdy okazało się, że po zejściu Mateusza Szwocha (w 80. minucie) przez dziewięć minut w ekipie Petra Nemca nie było na boisku młodzieżowca. Według Arki wymogi te spełnia Julien Tadrowski (on rozegrał spotkanie w pełnym wymiarze czasowym), ale zieloni uważają, że w świetle obowiązujących przepisów ten piłkarz młodzieżowcem nie jest.

- Czekamy na decyzję Polskiego Związku Piłki Nożnej. Uregulowania są jasno sformułowane i ich respektowanie wiąże się z tym, że powinien zostać orzeczony walkower - nie ma wątpliwości prezes Izabella Łukomska-Pyżalska.

Młodzieżowcem w rozumieniu przepisów jest zawodnik urodzony w 1992 roku i później. Ten wymóg Tadrowski spełnia, tyle że to nie wszystko. Regulamin określa bowiem, że piłkarz musi być także przez minimum trzy lata szkolony w klubie zrzeszonym w PZPN. Tymczasem 19-letni pomocnik trafił do Gdyni przed rozpoczęciem obecnego sezonu z juniorskiej drużyny OSC Lille, a we Francji spędził całą dotychczasową karierę.

Jaka jest linia obrony Arki? Przedstawiciele klubu z Pomorza utrzymują, że Tadrowski ma polski paszport, występował też w młodzieżowych reprezentacjach naszego kraju. To nie oznacza jednak, że zawodnik był szkolony w polskiej drużynie, a tak stanowią przepisy.

Gdynianie powołują się na wykładnię regulaminu, jaką otrzymali jeszcze przed rozgrywkami. Zgodnie z jej treścią Tadrowski jest młodzieżowcem. - Sęk w tym, że autor owej wykładni nie ma nic wspólnego z działem prawnym PZPN, a sam dział pod wspomnianym dokumentem się nie podpisał. Sprawa nie jest zamknięta, cały czas jestem w kontakcie z prezesem Grzegorzem Lato i cierpliwie czekam na rozstrzygnięcie. Dla mnie sytuacja jest jasna i klarowna, powinniśmy otrzymać trzy punkty z tytułu walkowera - zaznaczyła Łukomska-Pyżalska.

Obowiązkowy udział młodzieżowców ujęty jest w § 6 pkt. 5 Regulaminu Rozgrywek Piłkarskich o Mistrzostwo I ligi na sezon 2012/2013: "W sezonie 2012/2013 w meczach o mistrzostwo I ligi kluby są zobowiązane do wystawiania w czasie trwania całego meczu co najmniej jednego zawodnika młodzieżowca. Przyjmuje się, iż zawodnikiem o statusie młodzieżowca jest zawodnik szkolony w klubie zrzeszonym w PZPN urodzony w roku 1992 i młodszy. Zawodnik szkolony w klubie zrzeszonym w PZPN oznacza zawodnika, który - bez względu na swoją narodowość lub wiek - był lub może być zarejestrowany w klubie lub klubach zrzeszonych w PZPN, z przerwami lub nie, przez okres trzech pełnych sezonów lub przez 36 miesięcy pomiędzy 15. rokiem życia (lub rozpoczęciem sezonu, podczas którego zawodnik kończy 15. rok życia) i 21. rokiem życia (lub końcem sezonu, podczas którego zawodnik kończy 21. rok życia). (...) Każda wymiana zawodnika na nie-młodzieżowca i gra w pełnym 11-osobowym składzie bez wymaganej liczby młodzieżowców, potraktowana zostanie jako wstawienie do gry nieuprawnionego zawodnika. Zawody te zostaną zweryfikowane jako walkower na niekorzyść tej drużyny."

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (12):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • dowham magiczny 2
  i jestem z Gdańska:)
  dowham magiczny Mecz wygrywa sie na boisku a nie jak to sie nauczyla pani prezes w kuluarach lub pod stołem:)
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Jacki 2
  Betony przestańcie pie.....ć.PZPN udzielił nodpowiedzi na zapytanie przez swego przedstawiciela? Udzielił.Niech teraz sobie sami stwierdzają czy swłaściwej czy nie.Na jej podstawie Tadrowski został wstawiony do składu ze statusem młodzieżowca.W meczu z wartą.Warciańską prezes wolałem oglądać w kolorowych magazynach dla panów niż czytać jej żałosne oświadczenia.
  PZPN,PZPN j....,j....PZPN.
  Kropka spuścić wodę!
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • arekPL 0
  ....no niestety coraz z rzadziej........a na stadionach żużlowych jeszcze częściej dochodzi do niuansów "podpieranych " regulaminem i przepisami. ostatnio deflektory.....z homologacja , badanie pojemności. silnik. w II lidze zwolnienia lekarskie .... wystawiane przez niewłaściwego lekarz a.... więc każdy szuka furtki na załatwienie jak najlepiej dla siebie , skoro w tym i innym przypadku są furtki lub możliwości !!!!
  dowham magiczny Mecz wygrywa sie na boisku a nie jak to sie nauczyla pani prezes w kuluarach lub pod stołem:)
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (9)
Pokaż więcej komentarzy (12)
Pokaż więcej komentarzy (12)
Pokaż więcej komentarzy (12)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×