Primera Division: Dudka zadebiutował w Hiszpanii, Falcao katem Athletic

Przez kwadrans na boisku Realu Valladolid biegał Dariusz Dudka, a jego Levante przegrało po dwóch rzutach karnych. W poniedziałek mieliśmy również powtórkę z finału Ligi Europejskiej.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Po raz pierwszy w kadrze meczowej Levante UD znalazł się Dariusz Dudka. Zgodnie z zapowiedziami defensywnych pomocników w ustawieniu 4-2-3-1 grali jednak Papa Diop oraz Vicente Iborra. Ekipa z Walencji przeciwko Real Valladolid już od 37. minuty musiała grać w osłabieniu, po tym jak ręką w polu karnym zagrał Fernando Navarro. Defensor za to zagranie otrzymał drugą żółtą kartkę, a pewnym strzałem z rzutu karnego popisał się Victor Perez.

Tuż po zmianie stron Diop sfaulował w "szesnastce" jednego z rywali i ponownie pomocnik beniaminka celnie uderzył z "wapna". Senegalczyk nie dotrwał do końca spotkania i z powodu kontuzji w 74. minucie musiał zejść z boiska. W jego miejsce wszedł właśnie Dudka, który nie wprowadził żadnego ożywienia do gry gości. Polak wyraźnie nie mógł znaleźć sobie miejsca na murawie i bardzo rzadko miał przy sobie piłkę.

Valladolid zaliczyło świetny powrót do Primera Division i po dwóch spotkaniach razem z FC Barceloną i Rayo Vallecano może poszczycić się kompletem oczek.

Perquis rozpocznie od pierwszego składu? Dudka już dziś ma szansę na debiut

W ostatnim spotkaniu 2. kolejki Primera Division spotkały się ekipy, które ponad 100 dni temu rywalizowały w Bukareszcie o trofeum Ligi Europejskiej. Wtedy Atletico Madryt pokonało Athletic Bilbao 3:0. Podobny przebieg gry mieliśmy w poniedziałek, a już w pierwszej połowie dublet ustrzelił Radamel Falcao.

Okazało się, że to nie było ostatnie słowo popularnego "Tygrysa". Po zmianie stron były atakujący wywalczył rzut karny i sam wymierzył sprawiedliwość, stając się autorem pierwszego hat-tricka tego sezonu w Primera Division. Kolumbijczykowi wyraźnie odpowiada gra przeciwko ekipie Marcelo Bielsy, którą pokonał już 7-krotnie. Los Colchoneros mogli spokojnie strzelić kolejne bramki, ale dobrze na linii bramkowej spisywał się Gorka Iraizoz. Dodatkowo przy strzale Joao Mirandy piłka odbiła się najpierw od poprzeczki, a następnie od słupka.

W samej końcówce gości dobił jeszcze Tiago Mendes po świetnym uderzeniu zza linii pola karnego. Tym samym finaliści Ligi Europejskiej i Pucharu Króla po dwóch kolejkach zajmują ostatnie miejsce z dziewięcioma straconymi bramkami.

Real Valladolid - Levante 2:0 (1:0)
1:0 - Victor Perez (k.) 38'
2:0 - Victor Perez (k.) 48'

Czerwona kartka: Navarro /37', za drugą żółtą/ (Levante).

Atletico Madryt - Athletic Bilbao 4:0 (2:0)
1:0 - Falcao 20'
2:0 - Falcao 42'
3:0 - Falcao (k.) 59'