Serie A: Milan znów przegrał na San Siro, niezwykła interwencja bramkarza (wideo)

AC Milan, podobnie jak przed trzema tygodniami w 1. kolejce, poległ z niżej notowanym przeciwnikiem przed własną publicznością.

Konrad Kostorz

Na inaugurację sezonu Rossoneri przegrali na San Siro 0:1 z Sampdorią Genua, tracąc gola w 59. minucie. Scenariusz spotkania z Atalantą był bliźniaczo podobny, a drużyna Massimiliano Allegriego ponownie rozczarowała na całej linii.

Pozbawiony Riccardo Montolivo, Alexandre'a Pato i Robinho Milan przeważał, ale nie potrafił sforsować szczelnej defensywy gości. Piłkarze z Bergamo wraz z upływem minut poczynali sobie coraz śmielej i w 64. minucie ich ataki przyniosły efekt - po podaniu Germana Denisa idealnie sprzed pola karnego w długi róg przymierzył Luca Cigarini.

Podrażnieni stratą gola wicemistrzowie Włoch podjęli próbę doprowadzenia do remisu, ale celu nie osiągnęli. Szczęścia w "16" Atalanty brakowało Giampaolo Pazziniego. Jeśli Milan równie słabo zaprezentuje się we wtorek w Lidze Mistrzów, będzie miał ogromne kłopoty z pokonaniem Anderlechtu.

W drugim sobotnim meczu 3. kolejki pierwszy punkt w sezonie wywalczył zespół Maurizio Zampariniego. Fani Rosanero mogą czuć się jednak rozczarowani tym, że Sycylijczycy nie pokonali na własnym terenie Cagliari. W 27. minucie niecodzienną interwencją po strzale Fabrizio Miccolego z rzutu wolnego popisał się bramkarz przyjezdnych, Michael Agazzi.

- Ćwiczyłem takie obrony na treningach - śmiał się w pomeczowym wywiadzie golkiper. - Miałem niesamowicie dużo szczęścia. Czy byłbym w stanie to powtórzyć? Pewnie tak, ale niechybnie rozbiłbym sobie kolano. Tego typu interwencje są niezwykle niebezpieczne - dodał bohater Cagliari.