Jedenastka 8. kolejki I ligi wg SportoweFakty.pl

Rozgrywki I ligi mają to do siebie, że o wiele łatwiej wyróżnić graczy ofensywnych, niż piłkarzy tylnych formacji. Nie inaczej było w 8. kolejce, w której padło średnio 2,77 bramki na mecz.

Maciej Kmita
Maciej Kmita

Rafał Leszczyński (Dolcan Ząbki, 2 *) - dzięki jego interwencjom niemal do ostatniego gwizdka Dolcan był bliski pokonania Zawiszy. Na uwagę zasługują doskonałe obrony strzałów Adriana Błąda i Pawła Abbota.

Piotr Hermann (Bogdanka Łęczna, 1) - drugi raz w wyjściowym składzie Bogdanki, pierwszy raz w naszym zestawieniu. Aktywny w ofensywie, pewny w defensywie. Do tego interweniował szczęśliwe, wybijając piłkę ze swojej linii bramkowej.

Michał Łabędzki (Olimpia Grudziądz,1 ) - ostoja Olimpii w starciu z Cracovią. Kasował w okolicach pola karnego ataki Pasów, a w "16" był bezbłędny przy stałych fragmentach gry.

Marek Opałacz (Flota Świnoujście, 2) - w defensywie solidny, przydatny w ofensywie. To po jego rzucie rożnym na listę strzelców wpisał się Sebastian Olszar.

Dariusz Pawlusiński (Termalica Bruk-Bet Nieciecza, 1) - mózg Termaliki w starciu ze Stomilem Olsztyn. W ostatniej minucie spotkania wywalczył rzut karny, który sam pewnie zamienił na zwycięskiego gola.

Dariusz Kłus (Olimpia Grudziądz, 1) - dla piłkarzy Cracovii w środku pola był zaporą nie do przejścia. Dawał znak do pressingu, z którym krakowianie nie mogli sobie poradzić.

Bartosz Szeliga (Sandecja Nowy Sącz, 1) - skrzydłowy Sandecji w starciu z Okocimskim Brzesko zdobył gola na 1:0, a później asystował przy jednej z kolejnych bramek swojej ekipy.

Piotr Tomasik (Arka Gdynia, 1) - najaktywniejszy gracz Arki w starciu z Polonią Bytom. Asystował przy zwycięskiej bramce Damian Krajanowskiego. Sam mógł wpisać się na listę strzelców, ale na przeszkodzie temu stanęła świetna interwencja Mateusza Miki.

Sebastian Olszar (Flota Świnoujście, 1) - dwie bramki, dzięki którym lider pokonał GKS Katowice. Więcej nie potrzeba.

Daniel Mąka (Zawisza Bydgoszcz, 1) - rzutem na taśmę zapewnił Zawiszy remis w meczu z Dolcanem.

Arkadiusz Aleksander (Sandecja Nowy Sącz, 1) - za hat-trick i odwrócenie losów spotkania z Okocimskim Brzesko.

* - liczba nominacji do "11" kolejki

Ławka rezerwowych: Tomasz Ptak (Stomil Olsztyn), Toshikazu Irie (Bogdanka Łęczna), Damian Świerblewski (Dolcan Ząbki), Mateusz Wrzesień (Flota Świnoujście), Adrian Świątek (Sandecja Nowy Sącz), Maciej Rogalski (Olimpia Grudziądz), Idrissa Cisse (Okocimski Brzesko).

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×