Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Będą surowe kary dla Jagiellonii Białystok

W czwartek Komisja Ligi zajmie się sprawą rasistowskiego zachowania pseudokibiców Jagiellonii Białystok. Klub może otrzymać bardzo surowe kary.
Damian Gapiński
Damian Gapiński

Po zakończeniu sobotniego spotkania Pogoni Szczecin z Jagiellonią Białystok (1:1) piłkarze "Jagi" podeszli do kibiców podziękować im za doping. Kilka osób z sektora kibiców gości odmówiło podania ręki Nigeryjczykowi Ugochukwu Ukahowi. W jego stronę poleciały wyzwiska, a jeden z kibiców nawet go opluł. Komisja Ligi Ekstraklasy S.A. decyzję w tej sprawie podejmie w czwartek. Już teraz zapowiada jednak, że kary dla klubu będą surowe. - To niebywała sytuacja. Takich objawów rasizmu jeszcze u nas nie było. Ci ludzie nigdy nie powinni wejść na stadion. Sprawy nie znam, ale już zaczynam postępowanie wyjaśniające. To oburzające - powiedział dla Przeglądu Sportowego Wojciech Petkowicz, rzecznik dyscyplinarny Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Zdecydowane działania w zakresie rasistowskich zachowań kibiców Jagiellonii są nieuniknione, bo nawołuje do nich UEFA, która przykłada dużą uwagę do walki z rasizmem. Swojego oburzenia zachowaniem pseudokibiców nie kryją również Piotr Jakubowicz, przewodniczący Komisji Ligi Ekstraklasy S.A. oraz Artur Jędrych przewodniczący Wydziału Dyscypliny PZPN.

Ukah do całej sytuacji odniósł się bardzo krótko na swoim profilu na facebooku, gdzie napisał, iż był to przykry incydent w jego karierze i ma nadzieję, że już więcej się nie powtórzy. Nigeryjczyk podziękował również kolegom z drużyny i władzom klubu za potępienie zachowania pseudokibiców.

Źródło: Przegląd Sportowy

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Przegląd Sportowy
Komentarze (1):
 • Remle Zgłoś komentarz
  ale co jest Jagiellonia winna? Co mają zrobić że mają rasistów? Tak samo może być w każdym innym klubie. Dopóki tacy ludzie będą czuli się bezkarni dopóty nikt się nimi nie zajmie
  Czytaj całość
  i nie ukarze jednostek. Najłatwiej zwalić winę na klub. A to jest droga na skróty. Jak reszta będzie tolerowała zachowania jednostek to zawsze tak będzie. Ale i tak na wszystkim tracić będą PRAWDZIWI kibice Jagi lub innych klubów, których mi po prostu jest żal
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×