Bundesliga: Werder zawodzi, niespodziewana porażka w meczu z outsiderem

W pierwszym spotkaniu 7. kolejki niemieckiej ekstraklasy FC Augsburg podejmował Werder Brema. 30 tysięcy widzów zgromadzonych na SGL-Arena zobaczyło cztery gole.

Konrad Kostorz
Faworytem spotkania byli bremeńczycy, którzy w 5. kolejce pokonali na wyjeździe SC Freiburg. Pojedynek zdecydowanie lepiej rozpoczęła jednak ekipa Markusa Weinzierla - Tobias Werner wykończył akcję Knowledge'a Musony i Paula Verhaegha.

Wyrównał strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego wypożyczony z Chelsea Kevin de Bruyne, ale jeszcze przed przerwą Bawarczycy znów objęli prowadzenie po tym, jak Stephan Hain trafił z 7 metrów po podaniu Musony.

Po zmianie stron przyjezdni zupełnie nie mieli pomysłu na sforsowanie szczelnej defensywy FC. Tymczasem w 73. minucie Daniel Baier uderzeniem z wolnego zaskoczył Sebastiana Mielitza i było po meczu. Niewiele brakowało, a gospodarze w końcówce podwyższyliby na 4:1.

Zawodnicy Augsburga odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie i opuścili ostatnie miejsce w tabeli oraz strefę spadkową.

FC Augsburg - Werder Brema 3:1 (2:1)
1:0 - Werner 2'
1:1 - de Bruyne 19'
2:1 - Hain 32'
3:1 - Baier 73'