Giel zrobił różnicę - relacja z meczu Warta Poznań - Termalica Bruk-Bet Nieciecza

Do przerwy mecz Warty Poznań z Termaliką Bruk-Bet Nieciesza stał na niskim poziomie, ale gdy na boisko wszedł Piotr Giel to zrobił różnicę, dzięki której Zieloni wygrali 2:0.

Michał Jankowski

Warta w ostatnich meczach nie grała źle, ale punktowała bardzo słabo. W meczu z Termaliką chciała poprawić swój bilans, a szansa pojawiała się tym większa, że goście przyjechali osłabieni brakiem Jakuba Biskupa, Dariusza Jareckiego, Karola Piątka i Dariusza Pawlusińskiego.

Pierwsza połowa stała na bardzo słabym poziomie. Przewagę mieli piłkarze Termaliki, ale nie przekładało się to na sytuacje strzeleckie. Wystarczy powiedzieć, że przez 45 minut żadna z drużyn nie miała żadnej klarownej okazji do zdobycia gola. Po stronie gospodarzy za lekko z dystansu uderzał Bartłomiej Pawłowski, a wśród gości niecelny strzał oddał Vojtech Horvath. Były to jedyne strzały na bramkę w tej części gry.

W przerwie trener gospodarzy Czesław Owczarek zdecydował się wpuścić Piotra Giela za Michała Jakóbowskiego i jak się okazało był to strzał w dziesiątkę, bowiem ożywił on grę. W 51. minucie Wojciech Trochim podał właśnie do Giela, a ten ładnym strzałem z pola karnego wyprowadził Wartę na prowadzenie. Sześć minut później rolę się odwróciły. Giel wywalczył piłkę, wyłożył ją Trochimowi, a ten precyzyjnym strzałem przy słupku zdobył drugą bramkę.

Zieloni starali się pójść za ciosem, ale żaden z dwóch strzałów Łukasz Grzeszczyk  nie znalazł drogi do bramki. Najpierw dobrze interweniował Sebastian Nowak, a potem pomocnik Warty znacznie chybił. Swoją szansę mieli również goście, ale Adrian Lis wygrał pojedynek sam na sam z Emilem Drozdowiczem.

W 77. minucie po prostopadłym podaniu z prawej strony pola karnego uderzał Pawłowski, jednak skutecznie interweniował bramkarz Termaliki. Goście grali słabo dzięki czemu z większym polotem grali poznaniacy. W końcówce jednak nie podkręcili już tempa i ostatecznie mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem 2:0.

Warta Poznań - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:0 (0:0)
1:0 - Giel 51'
2:0 - Trochim 57'