Zobacz bramkę Lewandowskiego oraz asystę i strzał w słupek Piszczka (wideo)

Podanie Łukasza Piszczka i strzał Roberta Lewandowskiego dały BVB jedynego gola w meczu z Hannoverem 96. Niewiele brakowało, a polski obrońca zdobyłby bramkę na 2:0 dla mistrza Niemiec.

W 26. minucie Łukasz Piszczek zaliczył swoją 4. asystę w tym sezonie, a Robert Lewandowski zdobył drugiego gola w bieżących rozgrywkach Bundesligi.

Krótko po przerwie Piszczek trafił piłką w słupek bramki Rona-Roberta Zielera (od 0:49 na filmie), a w 59. minucie omal nie pokonał własnego golkipera! Gdyby nie kapitalna interwencja Romana Weidenfellera, Hannover 96 wyrównałby po samobójczym strzale Polaka (od 1:43).

Uwagę zwraca także katastrofalne pudło Mame Dioufa (od 2:12), który w 86. minucie zrehabilitował się i zapewnił swojej drużynie remis.

Hannover 96 - Borussia Dortmund 1:1 (0:1) 0:1 - Lewandowski 26' 1:1 - Diouf 86'