Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Flota: Powrót "brakującego ogniwa"

Po pracowitym okresie Wyspiarze zyskali ponad tydzień na przygotowanie do meczu z Wartą. Przez ostatnie dni nie szykowali się w komplecie z niecodziennego powodu.

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski

W zajęciach nie brał udział drugi trener Ryszard Kłusek, który przez pięć dni uczestniczył w kursie wyrównawczym UEFA A. Przed sezonem właśnie brak uprawnień uniemożliwił mu prowadzenie zespołu jako pierwszemu trenerowi.

Kłusek w czwartek wrócił do Świnoujścia. W drodze do uzyskania licencji czeka go jeszcze hospitacja, następnie staż w Herthcie Berlin.

Pod nieobecność asystenta treningi prowadził samodzielnie Dominik Nowak. - W czwartek było wiele elementów gry jeden na jednego - wspomniał szkoleniowiec. W zespole nie ma poważnych kontuzji, nikt w meczu z Wartą nie będzie pauzował za kartki. W obozie Zielonych z tego ostatniego powodu nie zagrają Maciej Mysiak oraz Wojciech Trochim.

- Mecz pokaże, jakie znaczenie będzie miała ich absencja. Często jest tak, że rezerwowi, którzy wychodzą na boisko od pierwszej minuty chcą pokazać, że trener dokonał dobrego wyboru. Brak Trochima i Mysiaka nie zmieni ofensywnego stylu gry gości - zapewnił Dominik Nowak. - Mieliśmy już odprawę, podczas której rozmawialiśmy o rywalach. Wiemy, jakie są mankamenty w ich grze - dodał opiekun świnoujścian.

Flota od początku sezonu uzbierała dwa razy więcej punktów niż Warta, a w poprzedniej kolejce rozgromiła 7:1 ŁKS. Do niedzielnego meczu przystąpi zatem w roli faworyta. - Nie przypominam sobie, żebym na takim poziomie wygrał wyżej niż w Łodzi. Patrzę jednak do przodu, a nie w przeszłość. We Flocie jesteśmy głodni zwycięstw i nie chcemy dać się pokonać. Przed nami sześć meczów do końca rundy. Do każdego musimy przystąpić ze stuprocentowym zaangażowaniem - zapowiedział Sebastian Olszar.
Flota jest liderem pierwszoligowej tabeli Flota jest liderem pierwszoligowej tabeli
Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (2)
 • flotaoldboy Zgłoś komentarz
  Obyś się mylił...
  • Grek Zorba Zgłoś komentarz
   fajne nazewnictwo: kurs wyrównawczy. To mi się kojarzy ze szkolnymi zespołami wyrównawczymi dla niezbyt sprytnych matematyków czy polonistów. A co do Floty Świnoujście to chciałbym
   Czytaj całość
   żeby weszli, ale obawiam się, że w końcu łapnie ich kryzys. I mam wrażenie, że niektóre kluby będą chciały motywować inaczej graczy Floty do... słabszej gry. Obym się mylił
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×