WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Deszczowiec zamiast dreszczowca! Mecz Polska - Anglia odwołany!

To było do przewidzenia: mecz 3. kolejki gr. H eliminacji do mistrzostw świata w Brazylii Polska - Anglia został odwołany ze względu na zły stan murawy na Stadionie Narodowym!
Maciej Kmita
Maciej Kmita

Spotkanie zostanie rozegrane w środę o godzinie 17:00. Godzinę meczu ustalono za porozumieniem obu stron.

Zamieszanie związane z meczem rozpoczęło się o godzinie 20:20. Polsat Sport

poinformował wówczas, że selekcjoner reprezentacji Anglii Roy Hodgson i jego asystent Gary Neville nakazali swoim bramkarzom zejście z rozgrzewki i wstrzymali rozgrzewkę graczy z pola oraz zgłosili do delegata FIFA, że murawa na Stadionie Narodowym nie nadaje się do gry w piłkę. Kilka minut później ekipa sędziowska z Włochem Gianluką Rocchim na czele i delegat FIFA oraz Hodgson spacerowali po płycie boiska, sprawdzając jej stan.

10 minut później zakończyło się spotkanie organizacyjne, w którym wzięli udział członkowie sztabu obu reprezentacji, przedstawiciele FIFA oraz sędziowie i na którym postanowiono, że decyzja o tym, czy spotkanie w ogóle zostanie rozegrane, zapadnie o godzinie 21:00.

Punktualnie o godzinie 21:00 sędziowie i delegat FIFA rozpoczęli inspekcję murawy Stadionu Narodowego, by przekonać się, czy boisko nadaje się do gry. Sędzia z Włoch Gianluca Rocchi sprawdzał, jak na nasiąkniętej płycie boiska zachowuje się rzucana na nią piłka. Futbolówka niestety po prostu stawała na grząskiej murawie.
Piłkarze obu drużyn czekali przed tunelem, by wrócić albo dopiero rozpocząć rozgrzewkę.

Po kilku minutach sędziowie zeszli z boiska i udali się na kolejną naradę z udziałem przedstawicieli obu federacji i delegata FIFA, na którym zapadła decyzja o tym, że ostateczna decyzja w sprawie rozegrania spotkania zostanie podjęta o godzinie 21:45. O ustalonej porze sędzia Rocchi znów pojawił się na płycie boiska, ale tym razem wykonał na niej kilka ruchów i zniknął w tunelu, by udać się na kolejną naradę, a po 10 minutach poinformowano, że spotkanie ze względu na zły stan murawy się nie odbędzie.

Kibice nie mogli obejrzeć meczu - Foto Paweł Pietranik Kibice nie mogli obejrzeć meczu - Foto Paweł Pietranik

Według nieoficjalnych informacji decyzję o niezamykaniu dachu nad Stadionem Dachowe błędne koło, czyli co z tym Narodowym? Narodowym podjęła FIFA, pod której egidą rozgrywane są eliminacje do mistrzostw świata w Brazylii w 2014 roku, a zamykanie dachu w tym momencie, czyli podczas trwania imprezy w czasie deszczu, jest niezgodne z przepisami bezpieczeństwa.

Zamknięcie dachu przed meczem wymagało zgody nie tylko FIFA, ale też reprezentacji Anglii. Przepisy stanowią ponadto, że oficjalny trening przed spotkaniem tej rangi musi odbyć się w warunkach takich, w jakich będzie rozgrywany mecz.

Przypomnijmy, że murawa (czwarta od otwarcia Stadionu Narodowego) została położona raptem kilkanaście dni temu. Wszystko wskazuje na to, że nie jest ona wyposażona w system drenażu.


Murawa Stadionu Narodowego - Foto Paweł Pietranik Murawa Stadionu Narodowego - Foto Paweł Pietranik

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (210):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Apator Fan 0
  Najpierw to bym musiał sprawdzic jak jest np na Wembley z dachem,zeby miec porownanie.
  yoyo A kto budował stadion? Kto się chwalił tym stadionem i przypisywał sobie jako wielki sukces? Czy aby nie Tusk? Ten Stadion to bubel! Dach nie zamyka się w niskiej temperaturze, ani wtedy kiedy pada. Możesz mi wyjaśnić po co Nam dach który ma chronić przed deszczem, ale można go zamykać tylko wtedy gdy nie pada?
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • ks vitold 0
  Ty chyba Sam opowiadasz bajki,tych wyjątków zagranicznych jest tak mało że przy Polski syfie i gryzdaniu to te zjawisko praktycznie nieistnieje
  Waikiki Trochę nie wiem o czym piszesz. Albo to ty sam nie wiesz o czym piszesz. Pisanie nazw miast na fladze narodowej praktykowane jest w całej Europie, a i w Ameryce Południowej też. Nie wiem jak na innych kontynentach, ale pewnie tam też. Zatem chyba coś ci się pomerdało z tym głupim wpisem obrażającym Polaków. Poza tym jest to bardzo fajne - można wiedzieć skąd kibice przyjechali na mecz i można pochwalić się rodzinie i znajomym, że tam się było i tam się siedziało.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • pan wszystkich pamow 0
  PZPNowi to nikt nie ufa i tego się trzymajmy
  Waikiki Sorry, ale nie ufam ludziom z PZPN. Zbyt wiele razy kłamali, zbyt wiele razy oszukiwali i się kompromitowali. Dlatego jak coś mówią, to od razu włącza mi się czerwone światełko. Cała sprawa z wczorajszym skandalem do teraz nie jest wyjaśniona. Odpowiedzialność się rozmywa, każdy zwala na drugiego. Ciężko połapać się jak było. Ja wyciągam swoje wnioski. Mam takie prawo, choć nadal pozostaje wiele pytań bez odpowiedzi i zdanie mogę zmienić. Lecz zwróć uwagę, że w zagranicznych mediach śmieją się z nas Polaków, a nie z delegata FIFA... Dlatego jeśli nawet decyzję władny był podjąć delegat, to PZPN powinien był zrobić wszystko, aby w interesie Polski i Polaków, przekonać go do podjęcia słusznej decyzji.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (207)
Pokaż więcej komentarzy (210)
Pokaż więcej komentarzy (210)
Pokaż więcej komentarzy (210)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×