Nowy lider z Rybnika - wyniki piątkowych spotkań 13. kolejki gr. zachodniej II ligi

Dwa bardzo ważne spotkania dla układu sił w w czołówce tabeli gr. zachodniej II ligi odbyły się w piątkowy wieczór. Po rozgromieniu Lecha Rypin na pozycję lidera awansował Energetyk ROW Rybnik.

Adrian Dudkiewicz

Tego nikt się nie spodziewał. Po blamażu z MKS Kluczbork piłkarze beniaminka ponownie zawiedli swoich fanów. Tym razem jednak nie mają się czego wstydzić, bowiem obie drużyny w Rybniku zagrały w otwarte karty. Jednak to gospodarze mieli lepszą skuteczność, czego efektem były cztery bramki zdobyte przez nowego lidera tabeli gr. zachodniej II ligi.

Jeszcze w 57. minucie, kiedy Lech przegrywał 0:2 po uderzeniu Adamca piłka trafiła w słupek bramki gospodarzy. Dziesięć minut później losy spotkania rozstrzygnęła druga żółta kartka dla Ragamana. Osłabionych gości dobili w końcówce Kostecki i Staniczek. Zwłaszcza ten pierwszy w piątek zaliczył bardzo dobre spotkanie.

- Lech Rypin jest pierwszą drużyną, która przyjechała do Rybnika i chciała grać w piłkę. Za to należą się jej słowa uznania. My zaczęliśmy ten mecz bardzo skupieni, agresywni. Tworzyliśmy zespół. Uważam, że pierwsza połowa była najlepszą w wykonaniu mojej drużyny odkąd jestem w Rybniku. Zagraliśmy bez nominalnego napastnika ale taki był pomysł na ten mecz. Uważam, ze obie ekipy zagrały dziś bardzo dobre spotkanie i w takim kierunku powinna iść II liga. Drużyny muszą chcieć grać w piłkę a nie tylko ją wybijać - cieszył się trener Ryszard Wieczorek.

Po słabym początku budzi się Chojniczanka Chojnice. W piątek pierwszą bramkę na wyjeździe zdobył były piłkarz I-ligowego Zawiszy, Michał Markowski. Najpierw płaskim strzałem po ziemi pokonał bramkarza gospodarzy, a potem uderzeniem tuż przy słupku zespołową akcję "Chojny" wykończył Tomasz Mikołajczak.

WYNIKI PIĄTKOWYCH SPOTKAŃ 13. KOLEJKI GR. ZACHODNIEJ II LIGI:

ROW Rybnik - Lech Rypin 4:0 (2:0)
1:0 - Kasprzyk 21'
2:0 - Wieczorek 33'
3:0 - Kostecki 82'
4:0 - Staniczek 88'

Chrobry Głogów - Chojniczanka Chojnice 0:2 (0:0)
0:1 - Markowski 60'
0:2 - Mikołajczak 73'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!