Primera Division: Spokojna wygrana Realu, fantastyczny gol Higuaina (wideo)

Planowe trzy punkty po ósmej kolejce dopisali sobie piłkarze mistrzów Hiszpanii, którzy pokonali beniaminka Celtę Vigo 2:0.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Ze względu na liczne kontuzje Jose Mourinho w sobotnim spotkaniu musiał postawić na lewej stronie obrony Michaela Essiena, a na drugim boku Sergio Ramosa. Miejsce Hiszpana w środku defensywy zajął za to Raphael Varane. W pierwszym składzie wystąpił również zazwyczaj rezerwowy Ricardo Kaka.

Eksperymentalnie ustawiona defensywa nie miała jednak problemów ze słabo dysponowaną Celtą Vigo, która ostatnie dwa mecze na Santiago Bernabeu wygrywała. Tym razem już w 11. minucie świetnym strzałem z lewej strony boiska popisał się Gonzalo Higuain. Później, praktycznie przez większość czasu nic ciekawego na boisku się nie działo.

Swój dorobek strzelecki do dziewięciu trafień zdołał jednak poprawić Cristiano Ronaldo. Portugalczyk już w pierwszej połowie uderzył w poprzeczkę, a po zmianie stron ustalił wynik meczu po rzucie karnym, którego wywalczył Mesut Oezil.

Real Madryt - Celta Vigo 2:0 (1:0)
1:0 - Higuain 11'
2:0 - Ronaldo (k.) 67'

Real Madryt: Iker Casillas - Sergio Ramos, Raphael Varane, Pepe, Michael Essien, Xabi Alonso, Luka Modrić, Ricardo Kaka (46' Angel di Maria), Mesut Oezil (73' Jose Callejon), Cristiano Ronaldo, Gonzalo Higuain (84' Karim Benzema).

Celta Vigo: Sergio Alvarez - Roberto Lago Soto, Andres Tunez, Gustavo Cabral, Hugo Mallo, Alejandro Lopez Sanchez, Cristian Bustos (52' Mario Bermejo), Borja Oubina, Michael Krohn-Dehli, Iago Aspas (58' Park Chu-Young), Augusto Fernandez (78' Enrique De Lucas).

Żółte kartki: Alonso, Casillas, Ramos (Real) oraz Cabral, Soto (Celta).

***

W pierwszym meczu ósmej kolejki dość szczęśliwe trzy punkty zainkasowała Malaga. Andaluzyjczycy przegrywali z Realem Valladolid po szybkiej bramce Manucho. Jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził najlepszy gracz Manuela Pellegriniego w tym sezonie - Isco.

Pod koniec meczu sędzia popełnił błąd i wyrzucił z boiska strzelca pierwszego gola. Grę w przewadze szybko wykorzystali gospodarze - Joaquin Sanchez Rodriguez co prawda nie trafił z "jedenastki", ale już po chwili mógł się cieszyć ze zwycięskiej bramki.

Malaga CF - Real Valladolid 2:1 (1:1)
0:1 - Manucho 9'
1:1 - Isco 36'
2:1 - Joaquin 87'

Czerwona kartka: Manucho /81', za drugą żółtą/ (Real).

W 85. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Joaquin.