Bundesliga: Klęska Borussii M'Gladbach

Dość nieoczekiwane rozstrzygnięcie zapadło w meczu Werderu Brema z Borussią Moenchengladbach. Czwarty zespół poprzedniego sezonu doznał na Weserstadion sromotnej klęski.

Konrad Kostorz
W 7. kolejce bremeńczycy ulegli outsiderowi z Augsburga 1:3 i wydawało się, że nie są faworytem konfrontacji z ekipą Luciena Favre'a. Gladbach po serii słabszych meczów pokonali rewelację sezonu z Frankfurtu 2:0 i sądzono, że wracają na właściwe tory.

Początek meczu nie wskazywał na jednostronne widowisko, ale jeszcze przed przerwą dwa gole zdobyli gospodarze. Najpierw Nils Petersen trafił głową po zagraniu Kevina de Bruyne, a po chwili kontratak wykończył Marko Arnautović.

Na 3:0 podwyższył wprowadzony w 74. minucie na murawę Niclas Fuellkrug, a dzieła zniszczenia Borussii dopełnił Zlatko Junuzović dzięki podaniu Mehmeta Ekiciego. Drużyna Thomasa Schaafa wygrała wysoko i awansowała na 9. miejsce w tabeli. Gladbach zajmują dopiero 12. pozycję.

Werder Brema - Borussia M'gladbach 4:0 (2:0)
1:0 - Petersen 37'
2:0 - Arnautović 45'
3:0 - Fuellkrug 76'
4:0 - Junuzović 86'