Serie A: Słaby mecz Kamila Glika, Inter goni Juventus, coraz lepsza Fiorentina

Z tygodnia na tydzień słabiej radzą sobie w ekstraklasie piłkarze beniaminka z Turynu. Po cenne 3 "oczka" sięgnęła Fiorentina, która przed własną publicznością pokonała Lazio.

Konrad Kostorz
W ubiegłotygodniowym spotkaniu z US Palermo Kamil Glik usiadł wśród rezerwowych. Tym razem trener Giampiero Ventura wystawił Polaka od 1. minuty obok Guillermo Rodrigueza. Najlepszy stoper Torino FC, Angelo Ogbonna wciąż jest niezdolny do gry.

Nieznacznym faworytem pojedynku byli turyńczycy, ale od 53. minuty musieli grać w osłabieniu. Gialloblu skrzętnie wykorzystali osłabienie przeciwnika i zainkasowali 3 "oczka". Najpierw po podaniu Marco Parolo do bramki trafił Nicola Sansone, a po chwili Amauri wyskoczył w polu karnym wyżej niż Glik i nie dał szans Jean-Francois Gilletowi. Na 3:0 trafił Aleandro Rosi, a honorową bramkę dla beniaminka strzelił Migjen Basha.

Po piąte ligowe zwycięstwo z rzędu sięgnęli Nerazzurri. Wynik spotkania w Bolonii otworzył Andrea Ranocchia, który głową wykorzystał centrę Estebana Cambiasso. Tuż po zmianie stron szybką kontrę Interu Mediolan wykończyli Rodrigo Palacio i Diego Milito. Gol kontaktowy dla gospodarzy nie zraził ekipy Andrei Stramaccioniego, która po błędzie defensywy rywali i uderzeniu Cambiasso zapewniła sobie 3 "oczka".

Inter ma już na koncie 21 "oczek", a do prowadzącego w tabeli Juventusu wciąż traci 4 punkty. Javier Zanetti i spółka prześcignęli Lazio Rzym, które uległo Fiorentinie. Viola mogła objąć prowadzenie już w 27. minucie, jednak Matias Fernandez zmarnował rzut karny. Pierwszą bramkę strzelił Adem Ljajić, który popisał się pięknym strzałem po podaniu Stevana Joveticia. Rzymian pogrążył weteran Luca Toni.

FC Bologna - Inter Mediolan 1:3 (0:1)
0:1 - Ranocchia 27'
0:2 - Milito 53'
1:2 - Cherubin 58'
1:3 - Cambiasso 64'

ACF Fiorentina - Lazio Rzym 2:0 (1:0)
1:0 - Ljajić 45'
2:0 - Toni 90'

Czerwona kartki: Ledesma /75' za drugą żółta/, Hernanes /82'/ (obaj Lazio).