Chelsea nie strąciła MU z fotela lidera

Chelsea Londyn zawiodła i nie potrafiła wygrać na wyjeździe ze Swansea City. Dzięki temu fotel lidera zachował Manchester United.

Bartosz Zimkowski

Chelsea Londyn musiała wygrać ze Swansea City, jeśli chciała awansować na fotel lidera. Przed sobą miała Łabędzie, które po niezłym początku sezonu spuściły z tonu i rzadko odnosiły zwycięstwa. Roberto Di Matteo dokonał kilku zmian w składzie i dał szansę gry m.in. Cesarowi Azpilicuetcie, Oriolowi Romeu czy Victorowi Mosesowi.

Pojedynek na Liberty Stadium nie porwał. O pierwszej połowie niewiele można napisać jedynie tyle, że odbyła się. Najlepszą okazję miała Chelsea w 12. minucie. Po rzucie rożnym Fernando Torres zgrał piłkę przed linię bramkową, a tam minimalnie z wślizgiem spóźnił się Branislav Ivanović. Gdyby zdążył, Tremmel nie miałby żadnych szans na skuteczną interwencję.

Po zmianie stron na murawie zameldował się Ramires. The Blues zaczęli tworzyć lepsze okazje - miał je m.in. Eden Hazard, lecz dobrze interweniował bramkarz gospodarzy. W 61. minucie skapitulował. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niezbyt groźnie główkował Gary Cahill, ale piłkę trącił jeszcze Victor Moses, co kompletnie zmyliło zarówno obrońców, jak i Tremmela.

Wydawało się, że Chelsea wygra po sennym meczu, lecz nie utrzymała koncentracji do ostatnich minut. Pablo Hernandez wykorzystał wolną przestrzeń przed polem karnym i przymierzył przy słupku. Zasłonięty Petr Cech nie sięgnął piłki. Chelsea zremisowała zatem 1:1 i zajmuje drugą pozycję w tabeli.

Dość niespodziewanie przed własną publicznością przegrał Tottenham Hotspur. Koguty radziły sobie w ostatnich tygodniach bardzo dobrze, jednak teraz przegrały drugi raz z rzędu. Na White Hart Lane zwyciężyło Wigan Athletic.