KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Adrian Budka: Edi sprawdza się na szpicy

Trener Pogoni uparcie stawia na taktykę z wysuniętym Edim, która od trzech kolejek przynosi mizerne rezultaty. Adrian Budka wylicza jednym tchem plusy krytykowanego rozwiązania.

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
Portowcy przegrali trzy ostatnie mecze, aż dwa różnicą trzech goli. Zdobyli w nich zaledwie jedną bramkę i to po stałym fragmencie. W poniedziałek zostali pokonani przez Śląsk Wrocław, choć ten także nie pokazał wielkiego futbolu.

- Absolutnie nie powiem, że rezultat 0:3 odzwierciedla przebieg meczu. Śląsk nie przeważał na tyle i nie miał tyle z gry, żeby okazałe zatriumfować. To boli, że wynik pójdzie w świat, choć spotkanie było wyrównane. Po przerwie nawet przeważaliśmy, stwarzaliśmy sytuacje podbramkowe, a tymczasem rywale wypunktowali nas po stałych fragmentach i na koniec dorzucili trzeciego gola. Taka bywa piłka nożna - ubolewał Adrian Budka.

O ból głowy przyprawiają nie tylko wyniki, ale także gra Pogoni, co jeszcze niedawno wydawało się mało prawdopodobne. Pomysł Artura Skowronka z wystawieniem na szpicy Ediego Andradiny przestał zdawać egzamin. Część kibiców zauważa, że Brazylijczyk zamiast skupić się w pełni na kreowaniu gry w środku pola, musi wdawać się w siłowe i biegowe pojedynki. Innego zdania jest Budka.

Adrian Budka ma za sobą krótki epizod w Śląsku Wrocław Adrian Budka ma za sobą krótki epizod w Śląsku Wrocław
- Edi radzi sobie jako wysunięty gracz. Potrafi się odnaleźć w tej roli, przytrzymać piłkę, umiejętnie ją zgrać. Przecież gdybyśmy wygrali z przewagą trzech goli, to każdy wychwalałby ten pomysł i przekonywał, jaki jest świetny. Tym razem się nie udało - przekonywał pomocnik.

- Po ostatnich porażkach można powiedzieć, że płacimy frycowe beniaminka. Trzeba wyciągnąć wnioski i wziąć się w garść. Patrzmy do przodu, a nie marudźmy: "Boże, jak jest źle". Do końca rundy pozostało pięć meczów, czyli wiele punktów do zdobycia. Przed nami podróż do Bełchatowa. Czas się odkuć, choć nie będzie łatwo. Przecież przeciwnicy nie staną na boisku i nie dadzą nam punktów - wybiegł myślami w przyszłość gracz Pogoni.

Sam Budka pojawił się na boisku po przerwie i zaprezentował się przynajmniej poprawnie. Szarpał na skrzydle, szukał szans na wejście z piłką w pole karne. - Jestem szybkościowcem, lubię wyjść na pozycję, pokazać się w bocznym sektorze boiska. Starałem się dać zespołowi jak najwięcej i zmobilizować chłopaków do gonitwy za wynikiem. Po przerwie spowodowanej kontuzją byłem głodny gry i boli mnie, że tak się to wszystko skończyło.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (2)
 • _szakal_ Zgłoś komentarz
  Piłka nożna to jest prosta dyscyplina, tylko czasem wygląda to tak, że trenerzy (a czasem sami piłkarze) tak kombinują, że każdy gra na nie swojej pozycji i są problemy.
  • paawloo123 Zgłoś komentarz
   Dla mnie Edi jest skrzydłowym i według mnie tam jest jego miejsce do grania.Gra na skrzydle i zejście do środka.
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×