CC: Arsenal - Tottenham 1:1, Fabiański w bramce Kanonierów

Arsenal Londyn w pierwszym półfinałowym meczu Carling Cup (Puchar Ligi Angielskiej) zremisował z Tottenhamem Hotspur 1:1. Bramki Kanonierów strzegł Łukasz Fabiański i Polak spisał się bardzo dobrze. Pokonał go jedynie Jermaine Jenas, ale pod koniec meczu wyrównał Theo Walcott.

Bartosz Zimkowski

Fabiański po raz czwarty stanął między słupkami Arsenalu w oficjalnym meczu i spisał się bardzo dobrze. Przy straconym golu nie miał żadnych szans, bowiem był sam przeciwko dwóm piłkarzom Kogutów. Robbie Keane zagrał do Jenasa, a ten trafił do "pustaka". W pierwszej połowie goście oddali jeszcze kilka groźnych strzałów, lecz Fabiański dobrze ustawiał się.

W drugiej połowie tempo nieco spadło. Koguty pilnowały jednobramkowej zaliczki, ale w 79. minucie Theo Walcott pokonał Radka Cerny'ego i na Emirates Stadium był remis 1:1. Jednak kilka minut później wyśmienitą okazję zmarnował rezerwowy Jermain Defoe i mecz zakończył się remisem. Rewanż odbędzie się na White Hart Lane.

Arsenal Londyn - Tottenham Hotspur 1:1 (0:1)
0:1 - Jenas 36'
1:1 - Walcott 79'