WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Odwołanie Warty ws. walkowera za mecz z Arką odrzucone, czy to koniec?

Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN uznała, że Warta nie otrzyma walkowera za mecz z Arką. Nie musi to jednak oznaczać, że spór dobiegł końca.
Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński

Przypomnijmy, że sprawa dotyczy pojedynku 1. kolejki, w którym przez dziewięć minut w składzie gospodarzy nie było ani jednego młodzieżowca. W Trójmieście uważają, że rola ta przypadła Julienowi Tadrowskiemu, ale ten zawodnik nie spełnia wszystkich wymogów zawartych w stosownym przepisie (więcej TUTAJ).

Wcześniej zapadła już jedna niekorzystna decyzja dla Warty. Czy drugie niepomyślne rozstrzygnięcie zakończy sprawę? - Na razie wiemy tylko jakie jest stanowisko Najwyższej Komisji Odwoławczej. Wkrótce otrzymamy jego uzasadnienie i postanowimy co dalej - powiedział portalowi SportoweFakty.pl wiceprezes klubu z Drogi Dębińskiej, Maciej Chłodnicki.

Izabella Łukomska-Pyżalska: Nie można być młodzieżowcem nie do końca!

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (1):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Bodiczek 0
  To są jakieś jaja, byle laik przeczyta przepis i od razy stwierdzi, że nie ma mowy, by Tadrowski mógł być młodzieżowcem. Ale PZPN nie chce tak orzec, bo w ten sposób sam przyznałby się do błędu (wydając tą absurdalną interpretację, której Arka chwyta się jak brzytwy tonący). Sprawa jest ewidentna i Warta nie powinna odpuszczac. Jak będzie trzeba, to niech to zgłoszą nawet w UEFA, może tam ktoś pójdzie po rozum do głowy i wyda jedyne sensowne orzeczenie. PZPN zresztą nie jest obiektywny do rozstrzygania tego sporu, bo sam maczał palce w utwierdzaniu Arki w przekonaniu, że Tadrowski może grać. To jednak Arki nie usprawiedliwia. Kierownik drużyny powinien mieć te przepisy w małym palcu, gdyby się w Gdyni z nimi dokładnie zapoznano, to wtedy nikt by nie miał wątpliwości, że trzeba wystawić kogoś innego, bo Tadrowski nie podpada pod status młodzieżowca.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×