Premier League: Ostatni zespół postraszył Manchester United

Queens Park Rangers prowadził na Old Trafford z Manchesterem United. Wydawało się, że będziemy mieli sporą sensację w 13. kolejce Premier League.

Bartosz Zimkowski

Do spotkania na Old Trafford Queens Park Rangers podchodził bez menedżera. Mark Hughes został zwolniony wobec słabych wyników. Zastąpił go Harry Redknapp, ale tylko z perspektywy trybun oglądał mecz z Manchesterem United.

Kilka zmian dokonał w składzie Sir Alex Ferguson. Wydaje się, że na stałe między słupki zagościł Anders Lindegaard. Nadal w linii pomocy występuje Wayne Rooney. Do przerwy gole nie padły, a po zmianie stron dość nieoczekiwanie Jamie Mackie wyprowadził ostatni zespół na prowadzenie. Sensacja wisiała w powietrzu.

Tylko 12 minut QPR prowadził. Po rzucie rożnym gola głową z najbliższej odległości strzelił Johnny Evans. Cztery minuty później scenariusz powtórzył się. Kolejny korner, kolejny strzał głową i wicemistrz Anglii już prowadził. Do siatki QPR trafił Darren Fletcher. Dla Szkota był to pierwszy gol od roku. 180 sekund później kropkę nad "i" postawił Javier Hernandez. Meksykanin otrzymał podanie od Andersona i potwierdził, że jest w wysokiej formie. Sporo dała zmiana właśnie Andersona, który rozruszał grę Man Utd.

Diabły wygrały 3:1 i pozostają liderem.

Wysoką formę potwierdził West Bromwich Albion. The Baggies ograli na wyjeździe Sunderland 4:2 i awansowali już na trzecią lokatę. WBA do prowadzącego Man Utd traci zaledwie cztery punkty.