Komisja Ligi anulowała czerwona kartkę dla Pietrasiaka

Po zapoznaniu się z opinią Kolegium Sędziów PZPN i zapisem wideo Komisja Ligi anulowała czerwona kartkę dla Dariusza Pietrasiaka, którą obrońca otrzymał w meczu z Lechem.

Paweł Sala
Paweł Sala

Obrońca Podbeskidzia Dariusz Pietrasiak otrzymał czerwony kartonik w meczu 13. kolejki T-Mobile Ekstraklasy przeciwko Lechowi Poznań w Bielsku-Białej. Piłkarz Podbeskidzia w ostatniej minucie pierwszej połowy powstrzymał wślizgiem na piłkę uciekającego Gergo Lovrencsicsa, który znalazłby się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, Richardem Zajacem. Pietrasiak musiał opuścić boisko w sytuacji, gdy jego drużyna w 34. minucie wyrównała stan meczu na 1:1 i miała szansę na dobry wynik w starciu z Lechem.

Kibice, obserwatorzy i sami zawodnicy byli przekonani, iż sędzia Daniel Stefański niesłusznie ukarał zawodnika czerwonym kartonikiem. W drugiej połowie grający z przewagą jednego gracza poznaniacy strzelili zwycięskie gole. Tuż po spotkaniu klub z Bielska-Białej złożył odwołanie od tej decyzji.

Decyzja ta oznacza, iż Pietrasiak jest uprawniony do występu w kolejnym meczu Podbeskidzia. Górale zmierzą się w 14. kolejce ekstraklasy z Pogonią Szczecin.