Eredivisie: Feyenoord przegrywa / debiut Michała Janoty

Michał Janota zadebiutował oficjalnie w niedzielne popołudnie na holenderskich boiskach. W 72. minucie zmienił doświadczonego, 38-letniego Michaela Molsa. Feyenoord przegrywał jednak już wtedy z Heracles 1:2. W doliczonym czasie gry wynik ustalił rezerwowy Karim Bridji.

W tym artykule dowiesz się o:

Początek spotkania w Almelo nie zapowiadał porażki Feyenoordu, a wręcz przeciwnie – zwiastował sięgnięcie po trzy punkty przez podopiecznych Gertjana Verbeeka. W pierwszej minucie podanie od Giovanni van Bronckhorsta na gola zamienił André Bahia. Później było już tylko gorzej dla przybyszów z Rotterdamu. Najpierw w 30. Minucie czerwoną kartkę zobaczył Jonathan de Guzman, a osiem minut później do wyrównania doprowadził Darl Douglas. W drugiej połowie Feyenoord dobił bohater spotkania Ragnar Klavan. 23-letni reprezentant Estonii asystował przy pierwszym golu dla Heracles. Dzieła zniszczenia w ostatniej minucie dopełnił Bridji.

W minorowych nastojach inaugurację nowego sezonu będą wspominać także zawodnicy drugiego zespołu z Rotterdamu – Sparty. Na Sparta Stadion przyjechał beniaminek ADO Deen Hag i zmiażdżył gospodarzy wygrywając aż 5:2. Jedną z bramek zdobył pozyskany z FC Eindhoven Fabio Caracciolo.

Trzecie niedzielne spotkanie zakończyło się triumfem SC Heerenveen. Nowy trener S.C., Norweg Trond Sollied zaliczył bardzo udany debiut wygrywając w pełni zasłużenie z Volendam 3:2.