Serie A: Piorunujący finisz Juventusu, sporo emocji i kontrowersji (wideo)

Juventus Turyn w swoim ostatnim meczu 2012 roku zdołał pokonać Cagliari Calcio. Kibice w pojedynku 18. kolejki oglądali czerwoną kartkę oraz dwa rzuty karne.

Konrad Kostorz
Ponieważ Cagliari nie potrafiło zapewnić bezpieczeństwa na własnym obiekcie, mecz odbył się w Parmie na Stadio Ennio Tardini, gdzie Rossoblu przed kilkoma dniami zostali rozgromienie przez FC Parma (1:4). Tym razem Sardyńczycy zaprezentowali się znacznie lepiej i nie ustępowali rywalowi.

Po kwadransie gry Arturo Vidal w niegroźnej sytuacji sfaulował Marco Sau (Chilijczyk nie mógł pogodzić się z decyzją arbitra i miał ku temu powody), a jedenastki nie zmarnował Mauricio Pinilla. Juventus ruszył do ataków, ale przez wiele minut nie był w stanie na poważnie zagrozić bramce Michaela Agazziego. Gdy turyńczykom udało się już oddać strzał, golkiper miejscowych spisywał się bez zarzutu.

W 62. minucie podopieczni Antonio Conte mieli ogromne pretensje do sędziego o to, że nie podyktował jedenastki za faul na Kwadwo Asamoahu. Arbiter po kilku chwilach pomógł jednak gościom, wyrzucając z boiska kapitana Cagliari Davide Astoriego, który faulował Sebastiana Giovinco.

Gdy do końca meczu pozostało mniej niż 20 minut, sędzia dopatrzył się faulu Dario Del Fabro na Giovinco i wskazał na "wapno". Do piłki podszedł Vidal i... fatalnie spudłował! Juventus nie poddał się i ponownie zaatakował, a osłabieni gospodarze nie wytrzymali naporu mistrza Włoch.

Bohaterem został Alessandro Matri, który dobił strzał Mirko Vucinicia i wykorzystał błąd Nene. Rezultat ustalił Vucinić po idealnym podaniu Giovinco. Stara Dama po 18 kolejkach ma już 44 "oczka" i ze znaczną przewagą prowadzi w ligowej tabeli. Rundę jesienną Juventus zakończy meczem z Sampdorią (6 stycznia).