KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Gwiazdy ugrały 15 tysięcy złotych

W piątkowy wieczór w Łowiczu odbył się turniej charytatywny "Gwiazdy na gwiazdkę", w którym udział wzięli piłkarze z polskiej ligi i nie tylko. Łącznie zebrano na szczytny cel prawie 15 000 złotych.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

Maciej Rybus, Marcin Komorowski, Jakub Rzeźniczak czy Adrian Budka to tylko niektóre z osobistości, które w piątek stawiły się w Łowiczu na charytatywnym turnieju "Gwiazdy na gwiazdkę". Pieniądze zbierano na szczytny cel - wyposażenie świetlicy dla podopiecznych stowarzyszenia "Nadzieja". Oprócz tego najmłodsi otrzymali paczki przygotowane przez organizatorów.

Gospodarzom turnieju łącznie udało się zebrać 14 648,93 zł. Ludzie mogli wesprzeć fundację poprzez zakup pamiątkowych cegiełek czy też wrzucanie pieniędzy do puszek osób kwestujących. W przerwie pomiędzy meczami odbywały się licytacje koszulek oraz innych przedmiotów przekazanych przez znanych sportowców.

Ogółem zlicytowane zostały 22 rzeczy. Rekord padł przy okazji licytacji koszulki Macieja Rybusa z Tereka Grozny, która została sprzedana za 800 zł. Oprócz tego zgromadzeni fani mogli powalczyć chociażby o stroje Kamila GrosickiegoMarcina Komorowskiego, Przemysława Tytonia czy Abdou Razacka Traore. Wśród licytowanych przedmiotów znalazły się również piłki podpisane przez zawodników turnieju oraz znaczki pocztowe z podobizną Macieja Rybusa.

Hala łowickiego OSiR-u pękała w szwach. Niestety nie wszyscy kibice mogli zobaczyć zawodników w akcji. Ci którzy przyszli nieco później musieli obejść się smakiem. Dla fanów futbolu w przerwach pomiędzy meczami przygotowano wiele atrakcji. Mogli oni wziąć udział w różnych konkursach i wygrać atrakcyjne nagrody. Rozrywki nie zabrakło ani dla najmłodszych, ani dla tych nieco starszych widzów.

W takim wydarzeniu aspekt sportowy schodzi oczywiście na drugi plan. Należy jednak wspomnieć, że turniej zwyciężyli piłkarze Pelikana Łowicz. Drugie miejsce przypadło Gwiazdom Ekstraklasy. Na podium załapali się jeszcze Ryba Team (przyjaciele Macieja Rybusa). Najsłabiej wypadła reprezentacja dziennikarzy Orange Sport. Królem strzelców turnieju został Maciej Wyszogrodzki, który w trzech meczach zdobył pięć bramek.

Od razu po zakończeniu turnieju główny organizator - Krystian Cipiński - zapewnił, że za rok odbędzie się kolejna edycja.

Jednym z patronów medialnych wydarzenia był portal SportoweFakty.pl

Wyniki i zestawienie turnieju "Gwiazdy na gwiazdkę":

1. Pelikan Łowicz 3 7 11-4
2. Gwiazdy Ekstraklasy 3 7 7-4
3. Ryba Team 3 3 7-5
4. Orange Sport 3 0 1-13

Wyniki:
Ryba Team - Pelikan Łowicz 1:2 (1:0)
Gwiazdy Ekstraklasy - Orange Sport 2:0 (1:0)

Ryba Team - Orange Sport 4:0 (1:0)
Gwiazdy Ekstraklasy - Pelikan Łowicz 2:2 (1:1)

Pelikan Łowicz - Orange Sport 7:1 (3:0)
Ryba Team - Gwiazdy Ekstraklasy 2:3 (0:2)

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1)
 • Grek Zorba Zgłoś komentarz
  fajnie że coś takiego się odbywa. Piłkarzy na pewno stać na taki gest i dobrze, że pomagają najuboższym i skrzywdzonym przez los. Szkoda, że nie ma podanych całych składów drużyn,
  Czytaj całość
  tylko wymienione są najbardziej znane postaci. Na pewno była dobra zabawa. Najważniejsze, że dzieciaki były zadowolone i na pewno do teraz nie śpią z wrażenia, że mogły spotkać się ze znanymi piłkarzami
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×