Trzy polskie gole wśród najpiękniejszych bramek 2012 roku. Zobacz! (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: TVN Agency /  /
TVN Agency / /

W fachowym zestawieniu 100 najładniejszych goli minionego roku znalazły się 3 trafienia autorstwa biało-czerwonych. Zobacz, kto i w jaki sposób je zdobył!

W tym artykule dowiesz się o:

Na 1. miejscu uplasował się kapitalny gol Zlatan Ibrahimovicia strzelony w pojedynku reprezentacji Szwecji z Anglią. Wśród wyróżnionych nie zabrakło Leo Messiego i Cristiano Ronaldo, a także Polaków!

93. pozycję zajął Ludovic Obraniak, dzięki golowi zdobytemu w potyczce z Urugwajem (1:3, 14 listopada). Pomocnik polskiej kadry huknął nie do obrony w 64. minucie.

Znacznie wyżej, bo na 39. lokacie sklasyfikowano Jakuba Błaszczykowskiego. Skrzydłowy Borussii Dortmund zdobył piękną bramkę w 43. minucie meczu z Fortuną Duesseldorf (1:1, 27 listopada).

Najładniejszego polskiego gola zdobył według zestawienia Marek Zieńczuk, który zajął 35. miejsce! 34-letni pomocnik chorzowskiego Ruchu został wyróżniony za bramkę wbitą Lechowi Poznań (3:0, 24 lutego), kiedy to precyzyjnie przymierzył z rzutu wolnego.