Serie A: Ogromne kontrowersje w Rzymie, skandaliczny faul w meczu Glika (wideo)

Torino FC nie pokonało Catanii Calcio, chociaż przez ponad 75 minut grało z przewagą zawodnika. Lazio Rzym zdołało ograć Cagliari Calcio, które kończyło mecz w "9".

Konrad Kostorz

Kamil Glik w pojedynku na Sycylii rozegrał 90 minut i został ukarany żółtą kartką, wskutek czego zabraknie go na placu gry w kolejnym meczu beniaminka przeciwko Sienie. "Generalnie był to dobry występ Polaka" - ocenili dziennikarze tuttomercatoweb.com, którzy przyznali 24-latkowi notę "6" w skali 1-10.

W 13. minucie spotkania gwiazdor Catanii Francesco Lodi bezmyślnie uderzył w tył głowy Riccardo Meggioriniego i został usunięty z murawy. Mimo gry w osłabieniu bliżej sięgnięcia po 3 "oczka" byli miejscowi.

Skandaliczny faul piłkarza Catanii:

Z trudem 3 "oczka" przyszły wiceliderowi rozgrywek. Lazio przeważało i stwarzało dogodne okazje (najlepszej nie wykorzystał Miroslav Klose), ale jako pierwsi bramkę zdobyli za sprawą Marco Sau Sardyńczycy.

Do wyrównania doprowadził po podaniu Giuseppe Biavy i uderzeniu z bliskiej odległości Abdoulay Konko. W końcówce emocji było co niemiara, a szczęście sprzyjało gospodarzom. Gdy Lazio grało już z przewagą dwóch zawodników, sędzia podyktował jedenastkę za faul bramkarza na Klose, który został popełniony już po oddaniu strzału sprzed Niemca!

Szansy nie zmarnował Antonio Candreva i rzymianie do Juventusu tracą już tylko 5 punktów.