Gol Klicha w sparingu z Werderem Brema

Udany powrót do pierwszego zespołu VfL Wolfsburg zaliczył Mateusz Klich. 23-letni pomocnik wpisał się na listę strzelców w środowym sparingu z Werderem Brema w ramach finału towarzyskiego Tuttur Cup.

Maciej Kmita

Ekipa z Wolfsburga od piątku przebywa na zgrupowaniu w tureckim Belek. Nowy trener VfL Dieter Hecking wyciągnął rękę do Polaka, który przez półtora roku pobytu w Wolfsburgu nie otrzymał ani jednej szansy w oficjalnym meczu o stawkę.

W półfinale towarzyskiego turnieju Wilki pokonały 2:0 Besiktas Stambuł, ale Polak w tym meczu jeszcze nie wystąpił. Z Werderem pojawił się na placu gry w przerwie spotkania, a w 64. minucie dał Wilkom prowadzenie 1:0. Thomas Kahlenberg zagrał do niego prostopadle w pole karne, a ten z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem rywali, posyłając piłkę w dalszy róg.

Drużynie Klicha nie udało się jednak utrzymać prowadzenia. W 72. minucie do wyrównania doprowadził Marko Arnautović, a w 87. minucie zwycięską bramkę dla drużyny Thomasa Schaafa zdobył Felix Kroos.

Trzecim sparingpartnerem VfL Wolfsburg w Turcji będzie Standard Liege.