Primera Division: Ogromna sensacja! Baskowie pokonali wielką Barcelonę!

Zawodnicy Realu Sociedad potrafili doprowadzić ze stanu 0:2 do 3:2! Kibice Dumy Katalonii po 18. zwycięstwach i remisie muszą przełknąć gorycz porażki.
Igor Kubiak
Igor Kubiak

Do 40. minuty wydawało się, że będzie to kolejne spokojne spotkanie dla lidera  Primera Division. Błyskawicznie gola w dziesiątym kolejnym ligowym meczu zdobył Lionel Messi, a po chwili kombinacyjną akcję wykończył Pedro Rodriguez. Dodatkowo obaj napastnicy byli blisko dubletów, ale na przeszkodzie stawał słupek bramki Claudio Bravo.

Tuż przed przerwą kontaktowego gola zdobył jednak Gonzalo Irizabal Castro, który wykorzystał zagranie Carlosa Veli. Baskowie wyczuli szansę zdobycia punktów przeciwko ekipie Tito Vilanovy i dalej stosowali wysoki pressing, skutecznie utrudniając rozgrywanie piłki katalońskim gwiazdom.

W 56. minucie za faul żółtą kartką ukarany został Gerard Pique, który już w pierwszej połowie, w dość bezmyślny sposób, uniemożliwił wykonanie rzutu wolnego rywalom i w konsekwencji musiał zejść z boiska! Grę w przewadze Baskowie wykorzystali momentalnie, a po uderzeniu Castro piłkę do własnej siatki skierował dopiero co wprowadzony Javier Mascherano. Barca do ostatnich minut dominowała, jednak zupełnie nie przekładało się to na bramkowe okazje. Tymczasem w doliczonym czasie gry dośrodkowanie Carlosa Martineza niespodziewanie na bramkę zamienił Imanol Agirretxe!

W ostatnich latach Anoeta okazuje się dla Barcy stadionem nieszczęśliwym. W poprzednim sezonie mieliśmy podobną sytuację - goście prowadzili 2:0, by ostatecznie zremisować 2:2. Z kolei dwa lata temu gospodarze wygrali 2:1.

Real Sociedad - FC Barcelona 3:2 (1:2)
0:1 - Messi 7'
0:2 - Pedro 25'
1:2 - Castro 41'
2:2 - Mascherano (sam.) 63'
3:2 - Agirretxe 90+1'

Real Sociedad: Bravo - Carlos Martinez, Mikel Gonzalez, Inigo Martinez, De la Bella - Bergara, Illarramendi - Xabi Prieto (79' Pardo), Griezmann, Chory Castro (75' Ifran) - Vela (84' Agirretxe).

FC Barcelona: Valdes - Alves, Pique, Puyol, Alba - Busquets, Xavi, Fabregas (59' Mascherano) - Pedro (89' Adriano), Messi, Iniesta.

Żółte kartki: Inigo Martinez, Illarramendi (Real) oraz Pique, Iniesta, Busquets (Barcelona).

Czerwona kartka: Pique /56', za drugą żółtą/ (Barcelona).