Anglia: Media oszczędziły Wojciecha Szczęsnego

Media w Anglii mało miejsca poświęciły Wojciechowi Szczęsnemu po porażce z Chelsea Londyn. Polak mógł zachować się lepiej w dwóch sytuacjach.

Bartosz Zimkowski

Pierwszy raz Wojciech Szczęsny zachował się nie najlepiej w 15. minucie, gdy sfaulował we własnym polu karnym Ramiresa. Media uznały, że Polakowi upiekło się, ponieważ mógł dostać czerwoną kartkę. "Jedenastki" wykonywanej przez Franka Lamparda nie zdołał obronić.

Drugi raz Szczęsny pomylił się w 83. minucie, gdy daleko wyszedł poza własne przedpole i został minięty przez Dembę Ba na skraju pola karnego. Na jego szczęście Thomas Vermaelen zdołał go zaasekurować i Polak nie został obciążony straconym golem.

Media na Wyspach nie skupiły się na Szczęsnym, nie wytykały mu błędów i nie oceniły gorzej od reszty zawodników. Od dziennikarzy brytyjskiej stacji telewizyjnej Sky Sports otrzymał przeciętną notę "sześć" (skala 1-10). W komentarzu podkreślono, że sprokurował rzut karny. Inni gracze otrzymali niemal identyczne oceny.