Puchar Króla: El Clasico w półfinale! Barca lepsza w strzeleckim festiwalu

W ciągu miesiąca czekają nas dwie konfrontacje pomiędzy Realem Madryt i FC Barceloną. Oba zespoły ponownie zmierzą się w półfinale Pucharu Króla.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
W pierwszym ćwierćfinałowym meczu Malaga niespodziewanie zremisowała na Camp Nou 2:2. W rewanżu na bramki również długo czekać nie musieliśmy. Już w 9. minucie po świetnej kombinacyjnej akcji FC Barcelony Daniel Alves dośrodkował na głowę Pedro Rodrigueza, który otworzył wynik meczu. Odpowiedź gospodarzy była jednak błyskawiczna, a niesygnalizowanym uderzeniem tuż przy słupku popisał się Joaquin Sanchez Rodriguez.

W tej sytuacji ponownie do siatki musiała trafić Barca. Andaluzyjczycy jednak nie ograniczali się do defensywy i na murawie byliśmy świadkami prawdziwej piłkarskiej bitwy. Dobrymi interwencjami popisywali się Carlos Kameni oraz Jose Manuel Pinto, a Andres Iniesta trafił w poprzeczkę. Piłkarze nie przebierali w środkach, dwunastym zawodnikiem Malagi była żywo reagująca publiczność, a sędzia często nie mógł zapanować nad błyskawicznym tempem i wydarzeniami na boisku.

Druga połowa rozpoczęła się dla Dumy Katalonii idealnie - po stałym fragmencie gry w polu karnym pozostał Gerard Pique, którego fantastycznie dostrzegł Iniesta. W 68. minucie wynik powinien podwyższyć Lionel Messi, ale Argentyńczyk przegrał pojedynek jeden na jeden z golkiperem i Andaluzyjczycy przeprowadzili kontratak zakończony mierzonym strzałem z linii pola karnego Roque Santa Cruza.

Wydawało się, że czeka nas dogrywka, ale w ciągu chwili katalońskie gwiazdy przechyliły szalę awansu na swoją korzyść. Najpierw świetnie z piłką obrócił się Cesc Fabregas, który asystował przy trafieniu Iniesty, a następnie wrzutkę z prawej strony Alvesa wykorzystał Messi. Tym samym w następnej rundzie czeka nas konfrontacja hiszpańskich gigantów! Pierwsze starcie już za tydzień!

2:4 - Messi 80'

Malaga CF: Kameni - Jesus Gamez, Demichelis, Weligton, Eliseu - Seba Fernandez (80' Saviola), Camacho, Iturra, Duda (63' Portillo), Joaquin (80' Lucas Piazon) - Santa Cruz.

FC Barcelona: Pinto - Alves, Mascherano, Pique, Alba (90' Adriano) - Busquets, Xavi, Fabregas, Pedro (87' Sanchez), Messi (82' Thiago), Iniesta.

Żółte kartki: Iturra, Eliseu, Weligton (Malaga) oraz Busquets, Alba, Fabregas, Mascherano, Alves (Barcelona).

Sędzia: Mateu Lahoz.

Pierwszy mecz: 2:2.
Awans: FC Barcelona.

***

Z Pucharem Króla pożegnali się już piłkarze Betisu Sewilla. Los Verdiblancos po porażce na Vicente Calderon zdołali tylko zremisować z Atletico Madryt, jedyną bramkę strzelając w ostatnich sekundach meczu. Cały mecz na środku obrony rozegrał Damien Perquis.

Betis Sewilla - Atletico Madryt 1:1 (0:1)
0:1 - Diego Costa 45'
1:1 - Jorge Molina (k.) 90'

Pierwszy mecz: 0:2.
Awans: Atletico Madryt.