Marbella Cup: Przeciętny występ Lecha Poznań i porażka z Dinamem Bukareszt

W ćwierćfinale turnieju Marbella Cup Lech Poznań uległ Dinamu Bukareszt 1:3. Bramkę dla Kolejorza zdobył Piotr Reiss. Po tej porażce podopieczni Mariusza Rumaka mają szansę tylko na 5. miejsce.

Szymon Mierzyński

Pierwsze minuty były dobre w wykonaniu lechitów. Zespół ze stolicy Wielkopolski uzyskał przewagę i stworzył kilka sytuacji. Dwukrotnie nieznacznie spudłował Aleksandar Tonev, raz piłkę obok słupka posłał Hubert Wołąkiewicz, z kolei Bartosz Ślusarski przegrał pojedynek sam na sam z Cristianem Balgradeanem. Nieskuteczność zemściła się tuż przed upływem kwadransa i Rumuni objęli prowadzenie. Po rzucie rożnym Kebba Ceesay nie upilnował Alexandru Dandei, a ten pokonał Jasmina Buricia uderzeniem głową z kilku metrów.

Zespół Mariusza Rumaka nie przejął się utratą gola i nadal atakował. Marnował jednak kolejne wyborne okazje. W 21. minucie Karol Linetty idealnie obsłużył Ślusarskiego, lecz ten drugi nieczysto trafił w piłkę i z 12 metrów posłał ją daleko obok słupka. Fatalnie chybił też Gergo Lovrencsics, który w sytuacji jeden na jeden z golkiperem postawił na siłę zamiast precyzji.

Drużyna z Bukaresztu utrzymała skromne prowadzenie do przerwy, a niedługo po wznowieniu gry zadała drugi cios. Znów nie popisała się defensywa Kolejorza. Stoperzy zostawili Mircei Axente zbyt dużo miejsca na 18. metrze i zawodnik Dinama skarcił ich kapitalnym uderzeniem. Burić nie miał szans na skuteczną interwencję.

Lech wrócił do gry w 71. minucie, gdy perfekcyjnie z rzutu wolnego strzelił Piotr Reiss, ale marzenia o remisie szybko spełzły na niczym, bowiem kilka chwil później potężną bombą wynik ustalił Alexandru Curtean.

Poznaniacy przegrali głównie dlatego, że podobnie jak w poprzednich sparingach popełniali sporo błędów w tyłach. Marnowali też klarowne sytuacje i stałe fragmenty. Efekt? W najlepszym wypadku zajmą 5. miejsce w turnieju.

Następny mecz zespół Mariusza Rumaka rozegra w czwartek o godz. 11.00. Jego rywalem będzie Rapid Bukareszt.

Lech Poznań - Dinamo Bukareszt 1:3 (0:1)
0:1 - Alexandru Dandea 13'
0:2 - Mircea Axente 55'
1:2 - Piotr Reiss 71'
1:3 - Alexandru Curtean 77'

Lech Poznań: Jasmin Burić - Kebba Ceesay, Hubert Wołąkiewicz, Marcin Kamiński, Tomasz Kędziora, Łukasz Trałka, Rafał Murawski (60' Szymon Drewniak), Gergo Lovrencsics (60' Mateusz Możdżeń), Karol Linetty (60' Piotr Reiss), Aleksandar Tonev (66' Michał Jakóbowski), Bartosz Ślusarski (60' Vojo Ubiparip).

Dinamo Bukareszt (wyjściowy): Cristian Balgradean - Laurentiu Rus, Cristian Scutaru, Alexandru Dandea, Nicolae Musat, Alexandru Curtean, Boubacar Mansaly, Catalin Munteanu, Steliano Filip, Andrei Cristea, Mircea Axente.

Piłka nożna na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku! Tylko dla fanów futbolu! Kliknij i polub nas.