Towarzysko: Australia pokonała Holandię

W towarzyskim meczu piłkarskim, w którym reprezentacja Australii zmierzyła się z Holandią, doszło do niespodzianki, bowiem Pomarańczowi przegrali 1:2. Co prawda do przerwy to właśnie oni prowadzili, ale po zmianie stron już zdecydowanie skuteczniejsi byli goście.

Adam Kiołbasa

Oranje objęli prowadzenie w 5. minucie, kiedy to na listę strzelców wpisał się niezawodny Klaas Jan Huntelaar. Jeszcze przed przerwą za faul czerwoną kartkę zobaczył bramkarz Maarten Stekelenburg i w tym momencie stało się jasne, że w Eindhoven może dojść do niespodzianki.

Zaraz po zmianie stron Australia otrzymała rzut karny, który został zamieniony na bramkę przez Harry'ego Kewella. W 76. minucie przyjezdni zadali decydujący cios, a na listę strzelców wpisał się Josh Kennedy.

Holandia swój pierwszy mecz w ramach eliminacji do MŚ 2010 rozegra w środę 10 września, kiedy to na wyjeździe zmierzy się z Macedonią.

Holandia - Australia 1:2 (1:0)
1:0 - Huntelaar 5'
1:1 - Kewell (k.) 46'
1:2 - Kennedy 76'
Czerwona kartka: Stekelenburg /43'/ (Holandia).

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.