Świetne podanie Krychowiaka na wagę zwycięstwa, piękny gol w meczu Obraniaka (wideo)

Stade Reims przerwał serię 15 ligowych meczów bez wygranej, a spora w tym zasługa Polaka. Grzegorz Krychowiak należał do najlepszych piłkarzy beniaminka.

Konrad Kostorz

Stade Reims wygrał pierwsze spotkanie od 6 października 2012 roku i zdołał opuścić strefę spadkową. Ekipa Huberta Fourniera remisowała z "czerwoną latarnią", AS Nancy 1:1, gdy w 58. minucie Grzegorz Krychowiak precyzyjnym prostopadłym podaniem uruchomił Floyda Ayite, a ten jak na tacy wyłożył futbolówkę Odairowi Fortesowi i beniaminek zdobył rozstrzygającego gola.

Od dziennikarzy L'Equipe Krychowiak otrzymał notę "6" (skala 1-10), a wyżej ocenieni zostali tylko dwaj zawodnicy, którzy w sobotę wystąpili na Stade Marcel Picot.

AS Nancy - Stade Reims 1:2. Świetne podanie Krychowiaka od 1:32:

Girondins Bordeaux z Ludovikiem Obraniakiem w składzie doznało czwartej porażki w sezonie ligowym. Reprezentant Polski, który przed tygodniem zdobył bramkę w pojedynku z Valenciennes FC, rozczarował potyczce z AC Ajaccio i L'Equipe ocenił go zaledwie na "4" - żaden inny podopieczny Francisa Gillota nie dostał niższej noty.

AJ Ajaccio - Girondins Bordeaux 1:0. Piękny gol dla gospodarzy od 0:30, ładny strzał Obraniaka od 0:50:

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)