LE: Obrońca tytułu przegrał u siebie! Niezwykły mecz w Moenchengladbach

Atletico Madryt bliskie odpadnięcia z Ligi Europejskiej! Hiszpanie ulegli Rubinowi Kazań. Rzutem na taśmę z Olympique Lyon zdołał wygrać Tottenham Hotspur.

Konrad Kostorz
Hiszpańska dominacja w Lidze Europejskiej dobiega końca? Wiele wskazuje na to, że tak! Na Vicente Calderon sensacyjnie triumfował Rubin Kazań, chociaż Rosjanie przez całą drugą połowę grali w osłabieniu, a Atletico wystąpiło w silnym składzie z Radamelem Falcao na czele. Wynik otworzył Gokdeniz Karadeniz, dobijając strzał Salomona Rondona po nie najlepszej interwencji Sergio Asenjo. W doliczonym czasie gry golkiper gospodarzy stracił głowę i powędrował w pole karne rywali! Rubin wykorzystał to bezwzględnie - szybką akcję celnym strzałem zakończył Pablo Orbaiz i madrytczykom w przyszłotygodniowym rewanżu bardzo trudno będzie odrobić straty.Co niemiara emocji było na Borussia-Park, gdzie arbiter podyktował aż trzy rzuty karne dla gospodarzy (wszystkie, jak się wydaje, słusznie)! Pierwszego wykorzystał Martin Stranzl, który w drugim przypadku nie zdołał pokonać Federico Marchettiego. Za trzecim razem do piłki podszedł Thorben Marx i się nie pomylił. Piłkarze niemieckiej drużyny dwukrotnie trafiali w słupek bramki Lazio, a w 88. minucie fantastycznym strzałem z rzutu wolnego popisał się Juan Arango. Rzymianie byli w czwartkowy wieczór zabójczo skuteczni, zdobywając trzy bramki po precyzyjnych dośrodkowaniach w pole karne. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry głową trafił Libor Kozak, sprawiając, że ekipa Vladimira Petkovicia jest faworytem do awansu w kontekście rewanżu.

Popis Garetha Bale'a obejrzeli fani Tottenhamu w pojedynku z Olympique Lyon. Walijczyk rozpoczął od fatalnego pudła w 37. minucie, ale później popisał się dwoma przepięknymi uderzeniami z rzutów wolnych i zapewnił Kogutów cenne zwycięstwo. Francuzi zdołali zdobyć jedną bramkę - przedniej urody gola strzelił Samuel Umtiti - i do awansu potrzeba im wygranej 1:0 na Stade Gerland.

Blisko awansu są Nerazzurri, którym wygraną zapewnił Rodrigo Palacio. Argentyńczyk nie wyszedł w podstawowym składzie, ale już w 10. minucie zastąpił kontuzjowanego Diego Milito. Nie pierwszy raz w tym sezonie przed własną publicznością rozczarowały Newcastle oraz Stuttgart.