Sparingowo: Dwie różne połowy w Bydgoszczy

W sobotę kolejny sparing rozegrali w okresie przygotowawczym piłkarze Zawiszy Bydgoszcz oraz Kolejarza Stróże. Goście niespodziewanie zwyciężyli 2:1.

Po dwudziestu minutach gry zanosiło się na to, że bydgoszczanie zwyciężą lekko, łatwo i przyjemnie. Wówczas z boiska został usunięty podstawowy bramkarz gości Konrad Forenc. Golkiper Kolejarza ostro faulował poza polem karnym bydgoskiego pomocnika Jakuba Wójcickiego. Po tym zdarzeniu w boksach obu drużyn zrobiło się gorąco, a obie strony musieli rozdzielać sędziowie.

Bydgoszczanie szybko wykorzystali dekoncentrację rywali. Chwilę później obrońca Piotr Petasz ładnym uderzeniem zza pola karnego zaskoczył rezerwowego bramkarza gości Marcina Zarychtę. To był jednak koniec popisów gospodarzy, którzy w drugiej połowie wyraźnie spuścili z tonu. - Sytuacje były, ale zabrakło skutecznego wykończenia - powiedział krótko po meczu trener Szatałow.

Druga połowa to już dominacja Kolejarza. Zwłaszcza dobre zawody zaliczył lider klasyfikacji strzelców Maciej Kowalczyk. To właśnie doświadczony napastnik zapewnił zwycięstwo ekipie z południa Polski. Bramkarz gospodarzy Andrzej Witan robił, co mógł, aby zatrzymać graczy Kolejarza, ale w drugiej połowie w swoich poczynaniach był osamotniony, gdyż bydgoszczanie w drugiej części bardzo rzadko zagrażali bramce rywali.

Jeszcze przed południem w Bydgoszczy odbyła się sesja zdjęciowa drużyny. To jednak nie oznacza, że w Zawiszy nie będzie już nowych graczy. Zawisza ciągle jeszcze szuka doświadczonego pomocnika i skutecznego napastnika. Decyzje w tej sprawie mają zapaść za kilka dni.

Zawisza Bydgoszcz - Kolejarz Stróże 1:2 (1:0) 1:0 - Petasz 20' 1:1 - Pietrzak 50' 1:2 - Kowalczyk 70'

Zawisza: Andrzej Witan - Damian Ciechanowski, Paweł Strąk, Łukasz Skrzyński, Piotr Petasz, Jakub Wójcicki, Hermes, Kamil Drygas, Michał Masłowski, Vahan Gevorgyan, Rafał Leśniewski.

Kolejarz: Konrad Forenc (20' Marcin Zarychta) - Witold Cichy, Krzysztof Markowski, Cheikh Niane, Dariusz Walęciak (46' Rafał Pietrzak) Marcin Stefanik, Łukasz Bocian, Adam Giesa (46' Janusz Wolański), Marcin Adamek (46' Grzegorz Arłukowicz), Kamil Nitkiewicz, Maciej Kowalczyk (75' Krystian Pieczara).

Czerwona kartka: Konrad Forenc (Kolejarz).