Holandia: Zwycięska asysta Klicha z Feyenoordem (wideo)

Po półtorarocznej przerwie w grze na najwyższym poziomie [tag=17583]Mateusz Klich[/tag] wraca do profesjonalnej piłki w dobrym stylu. Polak przyczynił się do zwycięstwa FC Zwolle z Feyenoordem Rotterdam (3:2)

Przed tygodniem w meczu z Twente Enschede (1:1) Klich zaliczył na tyle obiecujący 45-minutowy debiut w holenderskim klubie, że już w kolejnym spotkaniu znalazł się w wyjściowym składzie. W I połowie starcia z 4. w tabeli Eredivisie Feyenoordem Polak grał na prawej pomocy, by po zmianie strony operować w środku pola.

Zwolle już po siedmiu minutach gry prowadziło 2:0 za sprawą samobójczego trafienia Graziano Pelle i gola Darylla Lachmana. W 33. i 34. minucie w odstępie kilkudziesięciu sekund Pelle z nawiązką odkupił swoje winy i doprowadził do wyrównania. Bramkę na 2:1 zdobył "nożycami", a na 2:2 celną "główką" po centrze z rzutu rożnego.

Na kwadrans przed końcem meczu Zwolle wywalczyło rzut rożny, z którego dośrodkował Klich, a jego centrę na zwycięskiego gola zamienił Denni Avdić.

[dailymotion=xxkl9d]

"Klichy" rozegrał pełne 90 minut.

To pierwsze ligowe zwycięstwo Zwolle od czterech kolejek, dzięki któremu wydostało się ze strefy spadkowej, spychając do niej Rodę JC Kerkrade Mateusza Prusa, Filipa Kurto i Mikołaja Lebedyńskiego.

FC Zwolle - Feyenoord Rotterdam 3:2 (2:2) 1:0 - Pelle (sam.) 2' 2:0 - Lachman 7' 2:1 - Pelle 33' 2:2 - Pelle 34' 3:2 - Avdić 75'