Bundesliga: Beznadziejny mecz Polanskiego, Hannover stracił wygraną w 92. minucie

Po pięciu ligowych porażkach z rzędu po zwycięstwo sięgnęli piłkarze VfB Stuttgart. Złej serii w spotkaniach wyjazdowych nie potrafi przerwać natomiast Hannover 96.

Konrad Kostorz
Zawodnicy z Hoffenheim zmierzają do 2. Bundesligi! Zespół Marco Kurza po bezbarwnym spotkaniu uległ słabemu Stuttgartowi. Jedynego gola zdobył na początku rywalizacji strzałem głową po centrze Ibrahimy Traore Austriak Martin Harnik.

Przez 80 minut na placu gry przebywał Eugen Polanski, ale niczym pozytywnym się nie wyróżnił. Reprezentant Polski podawał piłkę tylko wzdłuż boiska i do tyłu. Jego koledzy zagrali tylko ciut lepiej, lecz nie wykorzystali żadnej z dwóch idealnych sytuacji przed bramką Svena Ulreicha.

Wieśniaki w tabeli wciąż zajmują 16. pozycję, a w następnej kolejce zmierzą się na wyjeździe z FC Augsburg i w przypadku porażki spadną na miejsce spadkowe.

Znacznie ciekawiej było w niedzielę w Norymberdze, gdzie zawitał jeden z najsłabiej grających na wyjazdach zespołów Bundesligi. Hanowerczycy tuż przed przerwa objęli prowadzenie po indywidualnej akcji Szabolcsa Husztiego. Wyrównanie gospodarzom przyniosła "główka" Timma Klosego, ale w 68. minucie na 2:1 dla przyjezdnych trafił Didier Ya Konan.

Gdy wydawało się, że komplet "oczek" wywalczy drużyna Mirko Slomki, precyzyjne dośrodkowanie Timothy'ego Chandlera z zimną krwią wykorzystał Sebastian Polter. Artur Sobiech dopiero w 84. minucie zastąpił Mame Dioufem i nie wywarł wpływu na przebieg pojedynku.