Sparingowo: Warta Poznań tylko zremisowała z IV-ligowcem

W spotkaniu sparingowym rozegranym w Psarach Polskich Victoria Września zremisowała z Wartą Poznań 0:0. Mimo różnicy trzech klas, pojedynek miał dość wyrównany przebieg.

Zieloni stworzyli więcej sytuacji, ale nie potrafili skierować piłki do siatki. M. in. dwukrotnie po ich uderzeniach gospodarze interweniowali na linii bramkowej. IV-ligowiec natomiast najlepszej okazji nie wykorzystał w pierwszej połowie. Świetnie obronił wówczas Łukasz Radliński.

Wyjściowy skład poznaniaków był oparty głównie na zawodnikach rezerwowych. Większość podstawowych graczy weszła na boisko dopiero w 60. minucie.

- Potraktowaliśmy tę potyczkę tak jak trening. Wcześniej nie była ona planowana, doszła do skutku na prośbę szkoleniowca Victorii Adama Topolskiego. Daliśmy szansę piłkarzom, którzy w trakcie okresu przygotowawczego zaliczyli mało minut. Pozostali mieli zajęcia jeszcze przed sparingiem i dokończyli je występem po przerwie - powiedział trener zielonych, Maciej Borowski.

Do inauguracji rundy wiosennej na zapleczu ekstraklasy pozostały warciarzom cztery dni. W sobotę w "ogródku" ich przeciwnikiem będzie Arka Gdynia.

Victoria Września - Warta Poznań 0:0

Skład Warty: Łukasz Radliński (46' Adrian Lis) - Wojciech Wilczyński (46' Wojciech Onsorge), Cezary Michalak (60' Alain Ngamayama), Adrian Bartkowiak (46' Maciej Wichtowski), Przemysław Kanarek (60' Adam Gajda), Robert Ziętarski (46' Yu Fei), Leszek Nowosielski (60' Paweł Giel), Marcin Trojanowski (60' Tomasz Magdziarz), Mateusz Pogonowski (60' Paweł Czoska), Michał Jakóbowski (60' Igor Jurga), Dominik Drzewiecki (60' Krzysztof Bartoszak).