Dwa z dziewięciu - wyniki 20. kolejki gr. wschodniej II ligi

Aż siedem na dziewięć meczów zostało odwołanych w ten weekend w grupie wschodniej II ligi. Spotkania odbyły się jedynie w Siedlcach oraz Suwałkach.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

W sobotę Wigry Suwałki podejmowały Garbarnię Kraków. Gospodarze od pierwszych minut ruszyli do ataku i wyszli na prowadzenie w 9. minucie po trafieniu Patryka Gondka. Gol źle podziałał na graczy z Suwałk, którzy przestali atakować. Gościom udało się wyrównać za sprawą Mateusza Brozia, który wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu na Sebastianie Leszczaku. Kolejne bramki padały dopiero po zmianie stron. W 50. minucie sędzia Michał Woś po raz kolejny wskazał na "wapno" dyktując rzut karny, tym razem dla gospodarzy. Faulowany był Marcin Tarnowski. Jedenastkę technicznym strzałem w środek bramki wykorzystał Tomasz Tuttas. Pod koniec meczu piłkarze Wigier podwyższyli prowadzenie. Precyzyjnym strzałem z linii pola karnego popisał się Povilas Luksys. Gościom udało się jeszcze przeprowadzić jedną akcję, po której arbiter podyktował kolejny rzut karny. Z jedenastu metrów znów nie pomylił się Mateusz Broź, ale ten gol jedynie zmniejszył rozmiary porażki. Sędzia po chwili zakończył spotkanie, w którym Wigry pokonały Garbarnię 3:2.

Następne spotkanie tej serii gier zostało rozegrane w niedzielę. Problemu z przygotowaniem murawy nie miano w Siedlcach. Pogoń na domowym obiekcie mierzyła się z Wisłą Puławy. Mecz był szybki i wyrównany, obie strony stwarzały sobie wiele podbramkowych sytuacji. Jako pierwsi gola zdobyli goście. Sprytem w polu karnym popisał się Konrad Nowak, dla którego było to dwunaste trafienie w tym sezonie - jest on liderem klasyfikacji strzelców. Gospodarze odpowiedzieli tuż przed przerwą. Wynik spotkania ustalił Adrian Dziubiński. Pomimo wielu klarownych sytuacji żadna ze stron nie zdołała przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Wyniki 21. kolejki gr. wschodniej II ligi:

Wigry Suwałki - Garbarnia Kraków 3:2 (1:1)

1:1 - Dziubiński 45'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!