Premiership: Liverpool pokonał Man Utd (relacja)

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Liverpool wreszcie triumfuje nad Manchesterem United. Po siedmiu latach posuchy The Reds zwyciężyli Czerwone Diabły przed własną publicznością w ligowym meczu. W sobotę pokonali na Anfield Man Utd 2:1 po samobójczym trafieniu <B>Wesa Browna</b> oraz po strzale <B>Ryana Babela</b>. Dla gości honorowa bramka była dziełem <B>Carlosa Teveza</b>.

W tym artykule dowiesz się o:

W barwach Man Utd zadebiutował Dimitar Berbatov, natomiast w Liverpoolu Albert Riera. Na ławce rezerwowych usiedli Fernando Torres oraz Steven Gerrard, którzy nie byli jeszcze w pełni gotowi do gry.

Zaledwie 180 sekund po wznowieniu gry padła bramka dla Manchesteru United. Dobrze w polu karnym gospodarzy zastawił się Berbatov, idealnie zagrał na środek pola karnego, gdzie Carlos Tevez technicznym strzałem pokonał bezradnego Jose Reinę.

Pierwsze minuty hitu 4. kolejki Premiership były bardzo ciekawe. Na początku błąd popełnił Edwin Van der Sar, ale Dirk Kuyt nie wykorzystał go. W 26. minucie Holender ponownie zawalił i tym razem skończyło się na stracie bramki. Van der Sar źle wyszedł do piłki i nabił nią Wesa Browna. Ta wtoczyła się do siatki Czerwonych Diabłów. 1:1 i do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

W przerwie kontuzjowanego Michaela Carricka zastąpił na placu boju Ryan Giggs. Pierwsze minuty drugiej połowy należały od Man Utd i osiem minut po zmianie stron mocno strzelił Paul Scholes. Futbolówka o dwa metry minęła słupek gospodarzy. Kilka minut później szansę miał Yossi Benayoun, kiedy otrzymał dobre podanie od Robbiego Keane'a, lecz gola nie zdobył.

Druga połowa nie była aż tak zacięta jak pierwsza jej część. W 77. minucie, sześć minut po wejściu na plac gry, Ryan Babel otrzymał bardzo dokładne podanie od Dirka Kuyta i grzechem byłoby nie strzelić bramki w tej sytuacji. Holender okazji nie zmarnował i The Reds prowadzili 2:1.

Zdołali utrzymać je do końca meczu, a dodatkowo w 90. minucie czerwoną kartkę dostał Nemanja Vidic, którego dwukrotnie żółtą kartką ukarał w tym spotkaniu Howard Webb. Liverpool wygrał 2:1 i było to pierwsze ligowe zwycięstwo nad Man Utd na Anfield od siedmiu lat.

Liverpool - Manchester United 2:1 (1:1)

0:1 - Tevez 3'

1:1 - Brown (sam.) 26'

2:1 - Babel 77'

Liverpool: Reina - Reina, Arbeloa, Skrtel, Carragher, Aurelio - Benayoun (68' Gerrard), Alonso, Mascherano (87' Hyypia), Riera (71' Babel) - Kuyt, Keane.

Man Utd: Van der Sar - Brown, Ferdinand, Vidic, Evra - Scholes (66' Hargreaves), Carrick (46' Giggs), Anderson (78' Nani) - Rooney Tevez, Berbatov.

Żółte kartki: Tevez, Vidic, Nani (Man Utd).

Czerwona kartka: Nemancja Vidic (Manchester United) - za drugą żółtą kartkę - 90'