2. kolejka La Liga: Atletico i Barcelona zawiodły

Zespoły Atletico Madryt i FC Barcelony zawiodły. Ekipa ze stolicy Hiszpanii przegrała 1:2 na wyjeździe z Realem Valladolid, natomiast Katalończycy tylko zremisowali u siebie z Racingiem Santander. Oba kluby oszczędzały się na pierwsze mecze w ramach fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Adam Kiołbasa

Valladolid od początku zaatakował i to przyniosło efekt. Już w 4. minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Dorado. Od 21. minuty miejscowi grali w dziesiątkę, bowiem czerwoną kartkę zobaczył Pedro Lopez, ale pomimo to w 28. minucie wywalczyli rzut karny, który na bramkę zamienił Baraja. W drugiej odsłonie co prawda trafił rezerwowy Sergio Aguero, ale Atletico na nic więcej już stać nie było.

Po porażce z Numancią wszyscy byli przekonani, że FC Barcelona już tym razem nie zawiedzie. W rzeczywistości jednak było inaczej. Blaugrana chociaż dominowała, to dopiero w 71. minucie objęła prowadzenie po trafieniu z rzutu karnego Lionela Messiego. 360 sekund później Pereira zdołał doprowadzić do wyrównania i, jak się później okazało, był to ostatni gol w tym starciu.

Valladolid - Atletico Madryt 2:1 (2:0)
1:0 - Dorado 4'
2:0 - Baraja (k.) 28'
2:1 - Aguero 54'

Valladlid: Sergio, Pedro Lopez, Baraja, Prieto, Marcos, Rubio, Aguirre (71' Nano), Vivar Dorado, Fernandez, Sesma (89' Medunjanin), Goitom.

Atletico: Coupet, Seitaridis, Perea, Ujfalusi, Pernia, Rodriguez (73' Escudero), Assuncao (47' Aguero), Maniche, Simao, Garcia (73' Cuevas), Sinama-Pongolle.

Żółte kartki: Prieto, Sesma (Valladoid) oraz Assuncao, Seitaridis (Atletico).

Czerwona kartka: Lopez /21'/(Valladoid).