Holandia: Piękny gol i asysta Klicha, Zwolle utrzymane! (wideo)

Mateusz Klich był ojcem zwycięstwa PEC Zwolle z NEC Nijmegen (3:1). Polak asystował przy golu na 2:0 i sam przypieczętował wygraną swojej ekipy, kapitalnie strzelając na 3:1

Maciej Kmita

Klich tradycyjnie znalazł się w wyjściowej "11" Zwolle i spędził na boisku pełne 90 minut. W 18. minucie prowadzenie drużynie Polaka dał strzałem z 14 metrów Youness Mokhtar. 6 minut później Zwolle prowadziło już 2:0 za sprawą znanego z polskich boisk Freda Bensona, którego... po dośrodkowaniu Klicha z rzutu rożnego piłka trafiła tak, że po odbiciu od niego wpadła do pustej bramki NEC.

Tuż po przerwie NEC Leroy George zdobył kontaktowego gola dla ekipy z Nijmegen, a Klich wpisał się na listę strzelców w 85. minucie, kiedy zaskoczył bramkarza rywali strzałem z 15 metrów w kierunku dalszego rogu.

To drugi gol Klicha w Eredivisie i druga asysta odkąd pod koniec stycznia przeniósł się do Zwolle. Na ten bilans 23-letni pomocnik zapracował w 10 ligowych występach. Dzięki temu zwycięstwu Zwolle ma już pewne utrzymanie w holenderskiej ekstraklasie.

NEC Nijmegen - PEC Zwolle 1:3 (0:2)
0:1 - Mokhtar 18'
0:2 - Benson 24'
1:2 - George 49'
1:3 - Klich 85'